Президент України Володимир Зеленський 9 грудня прибув до столиці Італії, де заплановані важливі політичні зустрічі на найвищому рівні.
Про це розповідає Резонанс
Візит до Риму: аудієнція та переговори
Згідно з інформацією пресслужби глави держави, у межах візиту до Риму президент Зеленський проведе аудієнцію у Папи Римського Лева XIV. Окрім того, передбачена зустріч із прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні. Наразі інші деталі програми не розголошуються.
Міжнародна дипломатія: зустрічі у Брюсселі та Лондоні
Напередодні глава держави перебував із робочим візитом у Брюсселі, де провів перемовини з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, президентом Європейської ради Антоніу Коштою та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Під час цих зустрічей, за словами Володимира Зеленського, було детально обговорено співпрацю з американськими партнерами, питання гарантій безпеки та зміцнення стійкості України.
«Детально обговорили роботу з американськими партнерами над кроками заради миру, гарантії безпеки й посилення нашої стійкості».
8 грудня у Лондоні відбулися переговори за участю Володимира Зеленського, канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера та президента Франції Емманюеля Макрона. Сторони зосередилися на дипломатичних зусиллях разом із американською стороною, питаннях безпекових гарантій, відновлення України та узгодженні подальших кроків.
Нещодавно у москві пройшла зустріч представників США Стіва Віткоффа і Джареда Кушнера з російським лідером володимиром путіним щодо можливих параметрів мирної угоди у війні між росією та Україною. путін підтвердив, що під час цих переговорів російська сторона не погодилася з частиною пунктів запропонованого американцями плану щодо завершення війни.
Після цієї зустрічі українська делегація у США продовжила перемовини з представниками адміністрації Дональда Трампа. Обговорення тривали кілька днів та стосувалися деталей мирних ініціатив.
8 грудня президент США Дональд Трамп зазначив, що Володимир Зеленський ще не ознайомився з американськими пропозиціями щодо врегулювання конфлікту. Водночас він наголосив, що «його люди в захваті» від запропонованого плану, а рф у цілому підтримує ці пропозиції, хоча «росія воліла б мати всю Україну».
Після цього Володимир Зеленський повідомив, що між учасниками переговорів щодо мирної ініціативи за посередництва США зберігаються розбіжності стосовно територій.