» Зеленський вніс до ВР законопроект про початок роботи ВАКСУ

30 червень 2022, Четвер, 21:53

Зеленський вніс до ВР законопроект про початок роботи ВАКСУ

8 Липня 2019г.
Зеленский_3

Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, що надасть змогу усунути потенційну проблему перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду України та забезпечить ефективніший розгляд кримінальних проваджень щодо хабарництва чиновників.

Про це йдеться на офіційному сайті президента, передає Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету. Так, запропонованими змінами до закону України "Про Вищий антикорупційний суд України" уточнюється його підсудність.

Тепер ВАКСУ зосередиться на кримінальних провадженнях, що внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду або до дня початку його роботи, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалось детективами НАБУ і закінчено прокурорами САП.

Варто відзначити, що після початку роботи антикорсуду слідчі судді інших судів перестануть приймати до розгляду клопотання і скарги, суди першої інстанції – обвинувальні акти та інші документи, апеляційні суди – апеляційні скарги.

У той же час клопотання і скарги, що вже надійшли до слідчих суддів інших судів, але не були розглянуті до дня початку роботи ВАКС, передаються до зазначеного суду. Якщо розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи Антикорсуду, ці провадження також передаються до згаданого суду в установленому порядку.

Так, після ухвалення відповідних пропозицій Вищий антикорупційний суд УКраїни у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, а значить – оперативно ухвалюватимуть рішення стосовно корупції високопосадовців.