12 квітень 2024, П'ятниця, 19:09

У нас з вами є ТОВ “Конституційний Суд”, – Зеленський

25 Грудня 2020г.
C85e7a05 14e7c1b4c769287e477cc0a489eadeb4

Конституційна криза в Україні "нікуди не зникла. Ми її зупинили". Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Фокусу, - передає Резонанс 25 грудня. І додав, що найголовнішим вважає те, "на сьогодні жодну з реформ не скасовано".

- Давайте спочатку. Я не хочу як попередники говорити, що всі ці 30 років у нас конституційна криза. Скажімо так, дуже багато років в Україні працює державно-приватне партнерство, яким я називаю Конституційний Суд, - зазначив глава держави. - Це коли є щось державне, але ним користуються якісь приватні структури. Тобто КС не є незалежним, хоча, згідно із законодавством, він має бути таким.

Багато років на них, цих акціонерів КС, впливають гравці – як з бізнесу, так і з політики. У нашій країні політика – це іноді паралель із бізнесом. Поки що. Колись ми з цим покінчимо.

ПТАХИ ГНІЗДА ПЕТРОВА: ЧОМУ ЗА ІНЦИДЕНТИ З КСУ СЛІД ДЯКУВАТИ ПОРОШЕНКУ?

Склад КС нам з вами зрозумілий – це як "діти" Віктора Януковича, так і "племінники" Петра Порошенка. Ще є "далекі родичі" Юлії Тимошенко. Це правда, з якою ми живемо. За мою каденцію нових суддів у КС не призначали, - акцентував Зеленський.

За його словами, "у нас з вами є ТОВ "Конституційний Суд", де виконуючий обовʼязки – Олександр Тупицький.  Вважаю, він перевищив свої повноваження. Я навіть не беру момент, коли вони одного главу змінили на іншого. Це залишиться в історії. Але вони завжди працювали не за законами, за якими живемо ми з вами, а відповідно до їхнього особистого закону про приватний КС".

ТУПИЦЬКОМУ ТАКИ ПЛАНУЮТЬ ВРУЧИТИ ПІДОЗРУ. І НЕ ОДНУ

- Почали вони з НАБУ. Почали мʼяко: своїм рішенням не зняли керівника, не закрили НАБУ, тільки поставили під сумнів, чи може президент призначати директора Бюро. Потім вони перейшли до НАЗК, після чого я зрозумів, що їх терміново треба зупинити, - зазначив Президент. - Я не запрошував жодного суддю до себе на зустріч, але всі хотіли зі мною поспілкуватися. Голова КС теж дуже хотів зі мною познайомитися. До всіх подій він прийшов до мене і сказав, що є деякі неконституційні речі. Я з ним погодився. Він говорив, що вони – державники, захищають Конституцію. "Є якесь бачення в цілому, де є загрози?" – питав Тупицький у мене. Тому що після ухвалення закону про земельну реформу я публічно говорив, що не дай боже, щоб КС скасував цю реформу.

Тоді я йому сказав, що впливати на них не можу, робіть, що хочете. "Але, якщо ви мене питаєте про державну позицію, я говорю: земельне, банківське, мовне питання прошу не порушувати для того, щоб не розколювати суспільство", – сказав я на тій зустрічі. Ми потиснули один одному руки.

Потім була історія з НАБУ. Після НАЗК ми знали, що буде далі – земля, мова, банки. Тобто все це – велика операція. Спеціальна вона чи ні, мене як Президента не цікавить.

Далі було моє, як я вважаю, жорстке рішення, яке повністю зупинило можливі наміри КС скасувати ті чи інші закони. Я звернувся до Верховної Ради щодо напрацювання законодавчих змін, тому що який би не був закон, напрацьований Радою національної безпеки і оборони, але дотепер жодна людина в Україні і світі не знайшла аналог вирішення цієї проблеми. Ми сиділи з РНБО і швидко шукали рішення. Немає альтернативи.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЩО ПОВЕРТАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БРЕХНЮ У ДЕКЛАРАЦІЯХ

Крім цього Зеленський заявив, що "Тупицький не може бути головою КС. Перезавантаження суду має розпочатися саме з цього".

- Я навіть не погрожую. Конфлікт з державою, конфлікт з суспільством, конфлікт з ВР, конфлікт з Президентом. Мені здається, цього досить, щоб людина пішла. Це нормальний чоловічий крок, - наголосив він.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram