» Зеленський звільнив скандального екс-заступника глави СБУ

02 липень 2022, Субота, 20:06

Зеленський звільнив скандального екс-заступника глави СБУ

30 Вересня 2019г.
СБУшная гнида

Президент України Володимир Зеленський звільнив екс-заступника глави СБУ Павла Демчину з військової служби в запас.

Відповідний указ президента №719/2019 оприлюднений його офісом, передає Резонанс.

"Звільнити генерал-полковника Демчину Павла Володимировича з військової служби в запас Служби безпеки України у зв'язку із проведенням організаційних заходів з правом носіння військової форми одягу", говориться в указі.

НАБУ розслідувало можливе незаконне збагачення і зловживання службовим становищем П.Демчиною. НАБУ 14 вересня 2018 р. підтвердило, що підготувало повідомлення П.Демчині про підозру в незаконному збагаченні. У Бюро вважають, що офіційні доходи першого заступника голови СБУ були неспівмірними з витратами.

ЗМІ повідомляли, що П.Демчина, який очолював Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, хоча його дружина Ольга Воловчук мешкає у розкішному заміському маєтку і володіє елітними автівками.

ЗМІ опублікували розслідування, в якому йшлось, що Демчина, перебуваючи під слідством НАБУ, придбав позашляховик Range Rover Sport вартістю понад 30 тис. дол.

18 травня на сайті тодішнього президента України Петра Порошенка було оприлюднено указ про звільнення П.Демчини з посади першого заступника голова СБУ - начальника ГУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Про причини звільнення не повідомлялося. У травні 2019 р. П.Демчина подав заяву про відставку.