14 грудень 2024, Субота, 23:56

«Згортання демократичних процесів на догоду Москві». У МЗС України засудили розгін протестів у Грузії

29 Листопада 2024г.


Україна рішуче засуджує застосування сили проти мирної акції протесту в Тбілісі і закликає грузинську владу поважати право громадян країни на мирний протест й утримуватись від насильства і провокацій, заявили в українському Міністерстві закордонних справ.

«Україна розчарована рішенням уряду Грузії призупинити до 2028 року переговори про вступ до ЄС. Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів в країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу», – йдеться в заяві, оприлюдненій 29 листопада.

У МЗС зазначили, що загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії є «наслідком численних порушень» на парламентських виборах 26 жовтня, і закликали розслідувати всі зафіксовані міжнародними спостерігачами порушення, а винних – притягнути до відповідальності.

«Закликаємо уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути невід’ємною частиною вільної і демократичної Європи, та повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС», – наголосили в МЗС України.

Грузинські сили безпеки застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати протестувальників біля парламенту в Тбілісі вранці 29 листопада. Десятки протестувальників затримали, кілька людей, зокрема журналісти Радіо Свобода й інших ЗМІ, зазнали травм.

Парламент Грузії підвищив рівень безпеки до найвищого, коли тисячі людей зібралися, щоб висловити протест через заяву прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе про те, що його уряд зупиняє переговори про вступ до ЄС до 2028 року і не прийматиме бюджетні гранти від Брюсселя.

Після жовтневих парламентських виборів, на яких владна партія «Грузинська мрія» отримала 54 відсотки голосів, у Грузії панує безлад, а опозиція й західні уряди стверджують, що голосування супроводжувалося порушеннями і російським впливом.