01 грудень 2023, П'ятниця, 19:28

Жванія просить ОАСК заборонити Президенту Порошенку та суддям ВС виїжджати за кордон протягом року після виборів (оновлено)

17 Квітня 2019г.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Давида Жванії до Національної поліції, Служби безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби щодо заборони виїжджати за кордон Президенту Петру Порошенку, Голові Верховної Ради Андрію Парубію та іншим високопосадовцям, зокрема, і суддям Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Зокрема, позивач у просить суд визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки та не протидії організованій злочинності, що складалась із посадовців категорії «А» та «Б» і з осіб, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, які, на його думку, могли вчиняти корупційні злочини.

Окрім цього Жванія хоче визнати протиправною і бездіяльність СБУ щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту національної безпеки України від організованої злочинності цими особами.

Водночас позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки країни, а саме не проведення систематизації та не розроблення пропозицій для внесення змін до законодавства України, а саме щодо заборони виїжджати за кордон посадовцям категорії «А» та «Б», особам, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

Серед третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача, Президент України Петро Порошенко, Голова ВРУ Андрій Парубій, Заступник Голови АПУ Олексій Філатов, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Директор НАБУ Артем Ситник, Голова ВС Валентина Данішевська, народні депутати, члени Уряду, ВККСУ та ін. Загалом позивач зазначив 180 третіх осіб.

Окрім того, Жванія має намір подавати клопотання про забезпечення позову, в якому проситиме заборонити ДМС України випускати з країни даних осіб. Наразі вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

У свою чергу екс-нардеп Давид Жванія заявив Главкому, що він не подавав цього позову. «Це дурниця і фейк, я ніякої заяви до суду не подавав. Може це йде від тих, хто мене мучив та знущався увесь цей час», - сказав «Главкому» колишній нардеп. Він також твердить, що цей «позов» – це грамотна провокація».