22 червень 2024, Субота, 03:39

“Зливав” розвіддані за квартиру в Криму: в Одесі затримали агента рф

4 Лютого 2023г.


КИЇВ. 4 лютого. Резонанс. Служба безпеки України затримала глибоко законспірованого агента рф в Одесі, який працював на фсб, сподіваючись «отримати» квартиру в тимчасово окупованому Криму. Його підозрюють у збиранні розвідданих про українські війська з 2020 року, вказали у СБУ, пише Резонанс.

Цитата

«Контррозвідка Служби безпеки викрила глибоко законспірованого агента фсб в Одесі. Ним виявився колишній військовий, який ще з 2010 року контактував з російською спецслужбою, а з 2020 – почав активно збирати розвіддані про заходи бойової підготовки ЗСУ на території південного регіону», - ідеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що «особливу увагу» звертав на міжнародні військові навчання в Чорному морі і тренування ЗСУ на полігонах, зокрема з «Джавелінами». «Також він намагався «відслідковувати» надходження в Україну військової продукції і товарів подвійного призначення через морські порти Одеси, Маріуполя, Чорноморська, Ізмаїла та Скадовська», - інформує СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працював на російську воєнну розвідку: СБУ затримала співробітника Укроборонпрому

Його затримали, російських кураторів встановили. 

У СБУ вказують, що фігурант вчився у Костромському вищому командному училищі. До середини 90-х проходив службу у штабі Одеського військового округу. Потім звільнився. Відкрив магазин в облцентрі. Продавав спортивне спорядження. Займався контрабандою такої продукції з рф. Так потрапив у поле зору російської спецслужби. Під час чергової поїздки в рф його завербував кадровий співробітник управління фсб по Курській області, зазначили у СБУ.

«За виконання ворожих завдань зрадник сподівався отримати допомогу від окупантів щодо відчуження на його користь об’єкта нерухомості вартістю 200 тис. дол. у тимчасово окупованому Криму», - зазначає СБУ.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ. Вирішується питання про його арешт.