Злочинці із СІЗО ошукали жителів Хмельниччини на 300 тис грн - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 01:20

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Злочинці із СІЗО ошукали жителів Хмельниччини на 300 тис грн

17 февраля 2020г.

На Хмельниччині засуджено членів організованої злочинної групи, які, перебуваючи в слідчому ізоляторі, ошукали мешканців області на суму близько третини мільйона гривень.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької обл. Відділом нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Хмельницької обл. у суді доведено вину членів організованої групи.

Встановлено, що неодноразово судимий за майнові злочини 27-річний мешканець Ярмолинецького р-ну, будучи підсудним у кримінальному провадженні за фактом вчинення корисливих злочинів та перебуваючи під вартою у слідчому ізоляторі, з метою швидкого збагачення вирішив продовжити свою злочинну діяльність.

Розуміючи, що в силу обставин він не зможе реалізувати свій план самостійно, до кримінальної діяльності він залучив ще двох утримуваних в СІЗО та двох знайомих, які перебували на волі.

Організатор угрупування, дізнавшись через мережу Інтернет про продаж громадянами певного товару, телефонував до потерпілих та, представляючись ймовірним покупцем, повідомляв про намір придбати товар.

Далі зловмисник говорив, що знаходиться в іншому місті, а кошти за товар, по який приїде його родич чи знайомий, пропонував перерахувати на банківську карту продавця.

Коли ж одні члени організованої групи, оглядали товар і повідомляли про його належну якість, ті, що перебували під вартою, відправляли на номер продавців неправдиві смс-повідомлення про зарахування на їх банківські рахунки коштів.

У випадку, коли кмітливі власники майна перевіряли надходження коштів на банківські рахунки та з’ясовували, що їх там немає, їм пропонували зателефонувати на номер, з якого надійшло повідомлення.

Під час розмови так званий "оператор" запевняв потерпілих про збільшення часу обробки інформації у зв’язку з технічним збоєм та дійсність надходження коштів на рахунок.

Таким чином, члени злочинної групи ошукали 30 мешканців Хмельницького та області, а також вінничанина, та заволоділи їхнім майном на суму понад 300 тис грн.

Стороною обвинувачення в суді повністю доведено винуватість вказаних осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Валерій Мушинський, вироком Хмельницького міськрайонного суду організатора угрупування засуджено до 8 років позбавлення волі, його спільників – до 6 років 11 міс., 6 років 10 міс. та 6 років 6 міс. позбавлення волі відповідно. Окрім того, до засуджених застосовано додаткове покарання у виді конфіскації майна.