03 червень 2023, Субота, 16:42

ЗМІ: Боротись з корупцією у Мінобороны призначили засудженого за службову підробку

28 Березня 2019г.
Минобороны Украины

Начальником Центральної територіальної групи з питань запобігання та виявлення корупції в міністерстві оборони призначено Сергія Кончука, який раніше працював в райвідділах міліції та був засуджений за службове підроблення та службову недбалість.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші. За його даними, С.Кончук з 1984 р. працював в районних відділах міліції Львівської обл., у 2011 р. визнаний винним у службовому підробленні та службовій недбалості, за даними єдиного державного реєстру судових рішень.

Йдеться про те, що у 2009 р. в Кам’янка-Бузький райвідділ міліції, першим заступником керівника якого був С.Кончук, звернувся потерпілий із заявою про викрадення в нього 90 тис. грн. Проте С.Кончук не дав вказівку зареєструвати заяву про злочин, це було зроблено під тиском прокуратури через місяць, коли вже були втрачені докази у справі.

Виявилось також, що С.Кончук склав протокол огляду місця події, в якому зазначив неправдиві дані про огляд будинку, де було здійснено крадіжку, та підробив підписи понятих.

У суді він не визнав себе винним, проте, на думку головуючого судді Червоноградського міського суду Степана Мелешка, вина його була доведена свідченнями інших осіб. Саме тому суд визнав його винним за ч.1 ст.366 (службове підроблення) та ч.1 ст.367 ККУ (службова недбалість) й призначив йому 5 тис грн. штрафу. І відразу в суді до С.Кончука застосували Закон "Про амністію в Україні".

Після відкриття кримінальної справи начальник обласної міліції наклав на С.Кончука дисциплінарне стягнення – звільнення з органів внутрішніх справ. Але це звільнення було оскаржене в суді і з органів він пішов у відставку вже наступного року за віком.

Міністерство проігнорувало офіційні запити журналістів щодо причин призначення С.Кончука. Ніхто не відповів і на "гарячій лінії" антикорупційного відділення.

Офіційна інформація про кадровий конкурс та призначення С.Кончука відсутня. Про призначення журналістам повідомив керівник Західної тергрупи з питань запобігання та виявлення корупції Любомир Мойсей, підлеглим якого півроку був екс-міліціонер.