Зміни до процесуального законодавства зменшили в рази кількість процесуальних диверсій, - статистика Госпсуду Києва - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 20:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Зміни до процесуального законодавства зменшили в рази кількість процесуальних диверсій, — статистика Госпсуду Києва

27 февраля 2020г.

У результаті прийняття Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ" від 15.01.2020 № 460 кількість відводів, заявлених суддям учасниками справи, зменшилася.

Про це повідомляє прес-служба Господарського суду міста Києва, передає Резонанс 27 лютого 2020 року.

Так, протягом 2019 року до суду подано 402 заяви про відвід суддів. Найбільша кількість їх надходила: у вересні - 58, у листопаді - 45, у грудні – 46.

З дня набрання чинності вищевказаним Законом за 17 днів до суду надійшло 12 заяв про відвід судді. У разі збереження такої тенденції, середньомісячна кількість заявлених суддям відводів може зменшитися майже в 2 рази.

Враховуючи також, що кількість заявлених суддям відводів з початку 2020 року становить 49, в той час як у провадженні суддів перебуває 6 650 справ, лише у 0,7 % справ заявлено про недовіру суду.

Наведене дає підстави вважати, що частина відводів, які подавалися раніше, була спрямована на затягування розгляду справи, а не стосувалася довіри до суду, який розглядає справу.