27 вересень 2023, Середа, 06:56

Знеструмлення ЗАЕС: Галущенко знову закликав ввести санкції проти російської атомної галузі

12 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 12 жовтня. Резонанс. Світ має терміново вводити санкції проти російської атомної галузі. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, коментуючи чергове знеструмлення Запорізької АЕС внаслідок російського обстрілу, передає Резонанс.

Цитата

"Російська ядерна рулетка знову випробовує на міцність наших атомників. Станція в блекауті, працює на дизель-генераторах", – написав Галущенко у Facebook.

Деталі

Галущенко процитував заяву лідерів "Групи семи" і зазначив, що світ визначив відповідального за можливу атомну катастрофу, яка може бути спричинена тривалою військовою окупацією, постійним тиском на персонал станції та обстрілами ядерного об’єкта й ліній електропередач, якими він живиться від енергосистеми України.

"Така заява стане суттєвим важелем у подальших судах над росією, що чинить на території України злочини, з якими ще не стикався сучасний світ у своїх війнах. Але світові, в першу чергу – Європі – потрібна термінова деокупація і демілітаризація станції, яка просто зараз знову знеструмлена. І це може привести до ядерної катастрофи. Світ має терміново вводити санкції проти російської атомної галузі – тільки жорстким тиском ми зможемо зупинити росію – країну-ядерного терориста!" – наголосив Галущенко.

Нагадаємо

Запорізьку АЕС знову повністю знеструмлено – внаслідок ракетного обстрілу російських окупантів пошкоджено підстанцію і відімкнулася лінія зв’язку зі станцією, тож ЗАЕС знову на дизель-генераторах.