Зниження статусу Вищої ради правосуддя не відповідає Конституції України, - ВРП - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 май 2020, Пятница, 03:11

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Зниження статусу Вищої ради правосуддя не відповідає Конституції України, — ВРП

19 сентября 2019г.

Вища рада правосуддя спрямувала на розгляд Верховної Ради консультативний висновок до проекту закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади" (реєстраційний № 1066 від 29 серпня 2019 р.

Про це повідомляє Резонанс 19 вересня 2019 року із посиланням на прес-службу ВРП.

- Законодавець фактично змінює правовий статус Вищої ради правосуддя та знижує її статус порівняно з Верховним Судом та  вищими спеціалізованими судами, участь у формуванні яких бере саме ВРП, - підкреслюють у консультативному висновку.

Змінами, закладеними в ухвалений щойно в цілому законопроект №1066, Вища рада правосуддя, яка є конституційним органом нарівні з іншими вищими органами державної влади, діяльність яких визначена Конституцією України, прирівнюється до міністерств та інших державних органів, які є лише складовою виконавчої влади та підконтрольні Кабінету міністрів України.

Вказане не відповідає Конституції України та стандартам Ради Європи, переконани у ВРП. "Це звуження статусу незалежного органу суддівського врядування, відхід від задекларованих цінностей РЄ", - наголошується у повідомленні.

Як пише Резонанс, тим часом експерти висловлюють занепокоєння, що Україна "ступила на крок порушення принципу розподілу влад".  І задають риторичні питання: Що далі? Суддів знову призначатиме партія влади? Чому держава, парламент, Президент відмовляються від незалежного статусу системи правосуддя?

ПЛЕНУМ ВСУ НЕ ПОДДЕРЖАЛ ИНИЦИАТИВУ ЗЕЛЕНСКОГО