» Зовнішній вплив та некомпетентність: нардеп розповів, чому НАБУ “провалило” розслідування справи Тарпана

07 лютий 2023, Вівторок, 14:29

Зовнішній вплив та некомпетентність: нардеп розповів, чому НАБУ “провалило” розслідування справи Тарпана

6 Грудня 2021г.


КИЇВ. 6 грудня. Резонанс. Акт передачі справи Тарпана від НАБУ до Головного управління Нацполіції в Одеській області свідчить про некомпетентність Національного антикорупційного бюро та наявність "зовнішнього впливу". Таку думку журналістам Резонанс озвучив народний депутат Юрій Загородній, передає Резонанс.

Цитата

“Основне своє завдання НАБУ не виконує. Ось чому ця справа (Тарпана - ред.) має такий плачевний характер. Передаючи справу на регіональний рівень НАБУ розписалося у своїй некомпетенції. Ми знаємо, що сам керівник був замішаний у корупційних діях. Ми прекрасно знаємо, хто ініціатор створення цього органу – це наші зовнішні куратори. Що ще раз підтверджує, що Україна перебуває під зовнішнім управлінням і НАБУ, по суті, має певний ексклюзивний статус – статус недоторканності – і його керівник, в тому числі”, - розповів він.

Загородній додав - від Нацбюро повсякчас лунають гучні заяви, однак низка важливих справ, в тому числі й справа Тарпана - досі не розслідувана.

Цитата

“А за час своєї діяльності НАБУ розкрило хоч якусь серйозну чи важливу справу? Заяв було багато, а справ – немає жодної. Тобто, по суті НАБУ, як структуру, створили, надали їй серйозні повноваження, навіть прирівняли до органу виконавчої влади, а НАБУ не виконує свої зобов’язання взагалі. І кошти, які вони повернули до бюджету – мізерні. Там навіть мільйонів гривень немає”, - вважає Загородній.

Стосовно справи одіозного бізнесмена-втікача Руслана Тарпана, якого підозрюють у розкраданні 320 млн грн на проєкті “Глибоководний випуск”, то, на думку Загороднього, це провадження затягувалася, зокрема, і через небажання НАБУ "отримати результат". В цілому, Бюро займалося цим розслідуванням 20 місяців.

До теми

На початку листопада кримінальне провадження за обвинуваченням Руслана Тарпана у розкраданні понад 300 млн грн на проєкті “Глибоководного випуску” передали від НАБУ до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Сам підозрюваний вже 4 рік переховується від правоохоронних органів України закордоном.

Нардеп Олексій Леонов не виключив, що це було здійснено в інтересах втікача.

Тож, в Раді анонсували запрошення правоохоронців, які розслідують "справи Тарпана", на звіт перед депутатами.