» ЗСУ планують встановити безпосередній фізичний контроль над островом Зміїний – Громов

19 серпень 2022, П'ятниця, 01:17

ЗСУ планують встановити безпосередній фізичний контроль над островом Зміїний – Громов

30 Червня 2022г.


У планах Збройних сил України є встановлення безпосереднього фізичного контролю над островом Зміїний, наразі Україна його контролює за допомогою зброї, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

«У планах керівництва Збройних сил є встановлення безпосереднього фізичного контролю над цим островом. Наразі ми його контролюємо за допомогою нашої зброї: далекобійної артилерії, ракетних військ і авіації», – сказав Громов на брифінгу в медіацентрі «Україна – Укрінформ».

За його словами, війська РФ залишили острів Зміїний після того, як ЗСУ протягом кількох діб витісняли їх звідти.

Наразі, уточнив Громов, погодні в районі острова дещо складні.

«Якісно ми не можемо оцінити наші ураження, мати дієву якісну картинку. Але за допомогою інших засобів розвідки наші розвідники нам підтверджують завдання ударів по острову Зміїний, знищення озброєння та військової техніки окупантів, які там розміщувалися. Тобто удари були дієвими. Це змусило росіян залишити острів Зміїний», – сказав Громов.

Раніше сьогодні головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтвердив, що російські військові залишили острів Зміїний. У Міноборони Росії назвали це «кроком доброї волі».

Острів Зміїний у Чорному морі перебував під тимчасовою російською окупацією, починаючи з нападу РФ у перші дні повномасштабної війни. Час від часу українська сторона повідомляла про враження російських сил на острові чи поруч. Зокрема 17 червня стало відомо, що в акваторії Чорного моря був уражений російський буксир «Василий Бех». Це сталося під час транспортування ним на острів Зміїний боєприпасів, озброєння та особового складу чорноморського флоту Росії.