Головна Суспільство Звільнення директора Києво-Печерської лаври: причини та реакція

Звільнення директора Києво-Печерської лаври: причини та реакція

Міністерство культури і стратегічних комунікацій повідомило про звільнення Максима Остапенка з посади генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Це рішення було ухвалене у зв’язку з неналежним виконанням умов контракту та виявленими порушеннями в діяльності заповідника.

Про це розповідає Резонанс

Наказ про звільнення був підписаний 21 травня 2025 року. Як зазначили у відомстві, «Рішення ухвалене на підставі доповідної записки директора Департаменту захисту і збереження культурної спадщини МКСК Володимира Шорнікова». На початку травня Остапенку було оголошено догану, з якою він був ознайомлений особисто. Це стосувалося звіту Робочої групи МКСК, яка перевіряла облік, використання та збереження державного майна, а також дотримання меж і режимів використання території заповідника.

«Останні тижні ширилися чутки про закулісну боротьбу за контроль над Лаврою. Ми відчували тиск. Очевидно, комусь стало незручно від того, що ми вголос говорили про необхідність очищення Лаври від імперських наративів», – написав Остапенко у своїй публікації на фейсбуці.

На його думку, це звільнення не є поразкою, а підтвердженням правильності обраного курсу. Остапенко, який раніше обіймав посаду очільника Національного заповідника «Хортиця», був призначений на нову посаду в квітні 2023 року. Після призначення він відкрито говорив про численні порушення на території Лаври, зокрема про самовільне будівництво.

Варто зазначити, що про незаконні перебудови та нові неузгоджені будівництва в Києво-Печерській Лаврі було згадано у розслідуванні програми «Схеми» ще у 2017 році.

Читайте також