ДБР розслідує вимагання коштів поліцейськими під виглядом благодійної допомоги - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

09 июль 2020, Четверг, 16:28

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ДБР розслідує вимагання коштів поліцейськими під виглядом благодійної допомоги

21 ноября 2019г.

Хмельницьке територіальне управління Державного бюро розслідувань проводить досудове розслідування по кримінальному провадженню №62019240000000772 від 01.10.2019 стосовно вимагання неправомірної вигоди від керівників відділів та відділень поліції ГУНП в Хмельницькій обл., яку створив одним з керівників ГУНП.

Про це йдеться в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької обл. від 7 листопада, передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

За даними теруправління ДБР, у 2017-2019 рр. один з керівників ГУНП в Хмельницькій області створив злочинну групу по розкраданню бюджетних коштів.

Представники цієї груп незаконно ділили предмет закупівлі, щоб уникати проведення процедури відкритих торгів, потім укладали договори про закупівлю, перераховували бюджетні гроші підконтрольним підприємствам, переводили кошти у готівку та привласнювали їх.

Ці факти також були підтверджені в ході аудиту діяльності ГУ Нацполіції в Хмельницькій області у 2016-2019 рр., які провів департамент внутрішнього аудиту НПУ. Під час перевірки виявлені численні порушення фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до збитків на 3,56 млн грн.

Також в рапорті зазначалося, що один з керівників ГУНП в Хмельницькій обл. в квітні 2018 р. створив схему по вимаганню неправомірної вигоди від керівників відділів та відділень поліції ГУНП з використанням розрахункового рахунку благодійної організації "Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини", відкритому в АТ КБ "Приватбанк".

У 2018-2019 рр., зловживаючи своїм службовим становищем, задля отримання неправомірної вигоди, давались незаконні вказівки керівникам підрозділів поліції області на схиляння фізичних та юридичних осіб до перерахунку коштів під виглядом благодійної допомоги на рахунок Фонду.

Суд 7 листопада надав слідчим ДБР доступ до документації благодійного фонду, зокрема, договорів про благодійні пожертви, накладні, акти прийому-передачі, листи та інші фінансові документи, а 21 жовтня – до банківського рахунку БО "Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини".

Засновниками благодійного фонда сприяння органам поліції Хмельниччини є Ігор Бухер, Геннадій Домбровський, Володимир Поворозник, Микола Шпичко, керівник Ілля Логін.

І.Бухер був радником начальника ГУНП у Хмельницькій обл., Г.Домбровський – начальником сектора Укрбюро Інтерполу УМВС України в Хмельницькій обл. В.Поворозник наразі депутат Хмельницької облради, пенсіонер, раніше працював в міліції.

М.Шпичко очолює Хмельницьку обласну організацію професійної спілки атестованих працівників внутрішніх справ України. Разом з І.Бухером входив до поліцейської комісії ГУ Нацполіції у Хмельницькій обл., яка проводила відбір на службу в поліцію, а також конкурс для призначення на вакантні посади в поліцію. І.Логін був заступником начальника штабу УМВС в Хмельницькій обл.