23 февраль 2019, Суббота, 21:55

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Главою Донецької ВЦА стане генерал СБУ

21 июня 2018г.

Кабінет міністрів України 20 червня затвердив кандидатуру генерала Служби безпеки України Олександра Куця на посаду глави Донецької військово-цивільної адміністрації. Про це повідомив колишній очільник Донецької ОДА Павло Жебрівський в ефірі одного з телеканалів. За словами П. Жебрівського, президент Петро Порошенко найближчим часом розгляне кандидатуру О. Куця і видасть відповідний указ про його призначення головою Донецької обласної та військово-цивільної адміністрацій, “і тоді його будуть вже представляти на Донеччині”.

Як інформує Новинарня, генерал-майор Олександр Куць народився 6 серпня 1976 року в м. Ростов-на-Дону (РФ),  до середини 90-х жив у Росії. Начальник новоствореного Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях з 21 серпня 2017 року. До того – начальник УСБУ в Донецькій області (з 25 березня 2015 року). У 2009-2014 роках Куць був заступником начальника Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (ГВ “К”) ГУ СБУ в Києві та Київській області. У 2014-2015 роках – заступник начальника київського главку Служби безпеки України.

Працюючи з березня 2015 року начальником Донецького УСБУ, Куць зокрема викрив трьох зрадників у лавах Донецького УСБУ (в тому числі співробітника контррозвідки і шифрувальника), завербованих російською розвідкою  — ними виявилися Третяк Олександр (син екс-начальника Луганського УСБУ), Нікіфоров Валерій та Косяк Євген (екс-заступник начальника слідчого відділу Донецького УСБУ).

Генерал Куць 2017 року сам виступив ініціатором об’єднання двох обласних управлінь СБУ – Донецького і Луганського – у єдину структуру. Внаслідок проведеної реформи центральний апарат новоствореного об’єднаного ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях був переведений з Маріуполя в більш безпечний Краматорськ (що було пов’язано, зокрема, з резонансним терактом – підривом в Маріуполі полковника СБУ Олександра Хараберюша, який стався 31 березня 2017 року).

Також в Краматорську було утворено перше управління Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях. Друге було утворено в м. Маріуполь, третє – в м. Сєвєродонецьк.

"Рідко підтримую кадрові рішення актуальної влади. Але тут треба відзначити хороший розв'язок складної задачі. Прифронтові області повинні мати очільників саме такого службового та професійного профілю, адже там не Галичина і не Полісся", - написав у Facebook екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин. І додав: "Тут єдине питання, чи знайдуть адекватну заміну для об'єднаного Донецько-Луганського управління, бо хлопці на місці вже хвилюються, щоб не прислали аби-кого", - передає Резонанс.