Поліція розслідує втручання в систему державних тендерів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

13 декабрь 2019, Пятница, 02:08

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Поліція розслідує втручання в систему державних тендерів

16 мая 2019г.

Поліція розслідує незаконну зміну строків трьох тендерів щодо розбудови Національного інституту раку, яку була внесено невідомими особами у систему "Прозорро" із кабінету ДП "Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров’я України".

Про це повідомило видання Наші гроші із посиланням на державну уповноважену АМКУ Агію Загребельську, передає Резонанс. Директор ДП Денис Єлєнєв подав заяву в поліцію.

У зв’язку з цім Печерське управління поліції ГУ НП у Києві 23 квітня почало кримінальне провадження №12019100060001813 за ч.1 ст.361 "Незаконне втручання в роботу автоматизованих електронно-обчислювальних машин, їх систем чи комп’ютерних мереж".

В оприлюдненому замовником витягу з ЄРДР сказано, що невстановлена особа 18 квітня несанкціоновано втрутилася в роботу автоматизованої системи та протиправно змінила логін і пароль кабінету замовника на SmartTender, і того ж дня невстановлені особи змінили строки трьох тендерів: 2,46 млрд грн. на реконструкцію і розширення Інституту, 106,15 млн грн. на проектування та роботи з капітального ремонту його лабораторії та 18,52 млн грн. на реконструкцію приміщень №12-17 його радіологічного корпусу.

Замовник повідомив, що при оголошенні цих двох тендерів встановив строк оскарження умов закупівлі до 17 квітня та кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 21 квітня з накладенням ЕЦП. Після цього він більше не змінював і не переносив строки.

Однак 18 квітня невідомі особи протиправно змінили логін та пароль від кабінету замовника на електронному майданчику SmartTender та подовжили вказані строки на травень. При цьому файли тендерної документації лишилися у початкових версіях.

ТОВ "СмартТендер" підтвердило первинні строки 17 і 21 квітня та незмінність файлу тендерної документації. За даними майданчика, 17 квітня було збільшено кінцевий строк подання пропозицій з 21 квітня на 16 травня без накладення ЕЦП, а 18 квітня було зменшено кінцевий строк подання пропозицій з 16 травня на 25 квітня з накладенням ЕЦП.