СТАТЬИ - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

14 октябрь 2019, Понедельник, 18:27

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця
8 октября 2019

Чому в Україні з 2014 року і до сьогодні (на відміну від попередніх років) взагалі не звертають увагу на систематичні порушення правоохоронними органами прав і свобод громадян? Чи зможе зламати цю порочну практику новий Президент України як Гарант Конституції?

149 0

Фото: Zhenya Slivko, Facebook
5 октября 2019

Оновлена, професійна, ефективна та з меншою кількістю прокурорів. Саме так Генеральний прокурор Руслан Рябошапка окреслив майбутнє відомства, яке його попередник колись називав «генеральним могильником». І так само резонансно обіцяв оновити та очистити від корупції.

827 0

2 октября 2019

Викликає занепокоєння те, що влада навіть утаємничила концепцію проекту, яким вона його бачить. При цьому якщо зважати на заяви голови комітету Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, то Україна буде відступати від стандартів передбачених конвенціями Міжнародної організації праці, а також від зобов’язань, які вона взяла на себе підписуючи угоду про асоціацію з Євросоюзом.

669 0

1 октября 2019

Пам’ятаєте гучний та претензійний передвиборчий слоган команди тоді ще кандидата в Президенти України Володимира Зеленського «Весна прийде — садити будемо»?.. Втім, на дворі вже осінь, а один з головних (після обіцянок відновлення миру на Донбасі і звільнення українських заручників Кремля) анонсів команди Зе, схоже, потихеньку стирається з пам’яті як нової влади, так і її виборців. Між тим, у нової влади є безліч можливостей аби продемонструвати справжній потяг до відновлення справедливості та тріумфу правосуддя у країні неляканих злочинців-можновладців. Чудовим прецедентом могли б стати належне розслідування справ, пов’язаних із вірогідним вбивством Марко Паславського та подальшим рейдерським заволодінням агрокомплексу «Русава-К», який й належав загиблому в АТО добровольцю, українцю американського походження. Резонанс неодноразово згадував про ці випадки на своїх сторінках

329 0

1 октября 2019

Вища рада правосуддя була створена два роки тому, зокрема і завдяки змінам до Конституції України в частині правосуддя, що набули чинності 30 вересня 2016 року. Низка громадських організацій виступила проти цих змін, нещадно критикуючи і цю організацію, створену вперше в Україні як незалежний орган суддівського врядування. Проти права суддів як у країнах Ради Європи мати більшість у власному органі врядування виступали найбільше. Між усіма учасниками тривала постійна дискусія в ЗМІ, проте активісти не зважали на жодні аргументи. Напередодні чергових важливих законодавчих змін в судовій системі ВРП оприлюднила власний рейтинг фейків та міфів, поширених ГО.

338 0

27 сентября 2019

Ми подаємо закон про військову поліцію, сподіваємося, він пройде. Потрібна нова антикорупційна програма – її треба переписувати. Тобто залишилася тільки політична воля йти до кінця в цих питаннях, і вона є. Ми повинні аналізувати технічні умови, тендери, звітність, облік просто для того, щоб знизити ризики. Це – системна робота. Плюс розслідування конкретних справ.

32 0

27 сентября 2019

Усунення Президента США з поста в порядку імпічменту — це досить складний і тривалий процес. Взагалі, таких спроб в США було всього чотири, вже чотири.

553 0

24 сентября 2019

Майже два десятки будівель у центрі Києва було віддано під керівництво фейкового ректора вишу з фейковими студентами Про скандальну ситуацію з переміщеним Таврійським національним університетом імені В.Вернадського за останні три роки було написано багато – і, мабуть, буде написано ще більш

191 0

23 сентября 2019

Із уже колишнім першим заступником Генпрокурора Юрієм Севруком Резонанс говорив про реформи в органах прокуратури загалом. Та про перетворення Національної академії прокуратури на тренінговий центр. Про кадрові конкурси та тести. А також про гарантії незалежності прокурорів та суддів. Не оминули і теми люстрації, військової юстиції та вбивств на Майдані

0

Фото: Право на владу
17 сентября 2019

Ознайомившись з такими двома основними «напрацюваннями», начебто, Офісом Президента щодо так званого «реформування» органів прокуратури, а саме: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства», то мої враження від прочитаного розділились, а надії на покращення діяльності правоохоронних органів, в т.ч. і органів прокуратури по боротьбі із злочинністю та корупцією суттєво зменшились. Зокрема, з приводу задекларованого в названому законопроекті чергового «реформування» органів прокуратури вже під керівництвом нового Генпрокурора можу сказати, що реалізація цих нововведень направлена, в основному, на подальше руйнування цього колись єдиного потужного органу по нагляду за додержанням не тільки законів, а і головне – прав і свобод громадян. Саме на «вимивання» із прокуратури професійних кадрів, які ще там залишились після неодноразових «змін», в т.ч. і атестацій та конкурсів, які проводились командою тодішнього Президента П.Порошенко, направлені пропозиції щодо обмеження прав нинішніх прокурорів, які перебувають як на адміністративних посадах, так і на рядових, шляхом внесення змін в той же Кодекс законів про працю.

637 0

16 сентября 2019

Чи може резонансна справа бути доведена до кінця, чи можуть бути офіційно названі і засуджені її замовники, у бліцінтерв’ю OBOZREVATEL поділився перший заступник генерального прокурора Микола Голомша.

180 0

13 сентября 2019

Прикро, але «Ведьму сжечь!» — слоган сьогодняшнього дня для всієї фракції Слуги народу. Цікаво, а який девіз обрали б для себе всі попередні склади парламенту України? Думаю, креативні політтехнологи мали б порекомендувати очільникам нової влади спеціально зрежисирувати випадок кнопкодавства аби показати, як потрібно реагувати на порушення регламенту та політичних обіцянок і що нікому не буде знижки. Може, саме так Слуги народу і зробили, бо не лише прогресивні парламентарі, а й круті продюсери.

968 0