17 февраль 2019, Воскресенье, 11:18

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця
15 февраля 2019

Но в Запорожье, оказалось, есть призывники, о которых даже бравый архетипичный военком сломал бы зубы. Никак не хотят идти служить в армию и защищать Родину депутат облсовета от «Укропа», директор именной фирмы Ярослав Гришин и его закадычный друг и однопартиец, депутат горсовета Михаил Прасол. Братья Ярослав и Станислав Гришины оба состоят на учете в Шевченковском районном военкомате города Запорожья. Но если Станислав проходит военно-врачебную комиссию, которая и должна решить – пригоден ли он к службе в ВСУ, то его брат Ярослав контактов с военными тщательно избегает.

139 0

14 февраля 2019

В останні місяці Окружний адміністративний суд Києва своїми неоднозначними рішеннями впевнено відбирає пальму першості у Печерського суду в категорії «найодіозніший суд України». Деякі ЗМІ і активісти навіть почали називати його «вовчим судом», не в останню чергу завдяки прізвищу його незмінного голови — Павла Вовка. У різні періоди Вовка називали то «людиною Сергія Ківалова», то наближеним до нинішнього «куратора» судової сфери від АП депутата Олександра Грановського. Конфіденційні зустрічі з останнім в ресторані в центрі Києва журналістам вдалося навіть зафіксувати на плівку, — пишуть Українські новини.

224 0

11 февраля 2019

Знаменна дата спіткала український народ і все прогресивне людство 10 лютого 2019 року. Сорок років тому народився народний депутат України Антон Геращенко – керівна й спрямовуюча сила українського суспільства, розум, честь і совість нашої епохи, чий рот не закривається на всіх телеканалах Неньки зрання до вечора. Антон Юрійович – людина унікальних можливостей. Впродовж 15 хвилин по фотографії він розкриває будь-який злочин, знаходить «російський слід» та «руку Москви» по запаху й з зав’язаними очима та роздає геополітичні поради космічного масштабу. Зокрема, у 2015 році Геращенко виступив з ініціативою укласти договір про передачу Російській Федерації в оренду на 30-40 років окупованого Севастополя – з тим, щоби виправдати російську агресію проти України та допомогти Путіну «зберегти обличчя».

0

11 февраля 2019

В Україні з певного часу певні посади, які не повинні бути політичними, перетворились саме на такі. І нині вибори до Вищої ради правосуддя від адвокатури з боку мають такий самий гидкий вигляд, як і вибори президента в Україні: фаворитів — призначено, технічні кандидати — для галочки та імітації. Чому? Бо навіщо, аби у ВРП були ті, хто захищатиме адвокатів? Там потрібні «рєшалова» та свої люди.

258 0

11 февраля 2019

Ілля Токар — особистість на Закарпатті відома. Впродовж багатьох років він працював на керівних посадах, в тому числі тричі – на посаді керівника Мукачівської райдержадміністрації, то ж, мабуть, його по праву можна назвати одним з найдосвідченіших керівників району. І йому, на відміну від попередників, є чим пишатись.

871 0

8 февраля 2019

Глобальной проблемой для Украины остаются давление на бизнес и недобросовестная конкуренция, что отпугивает от нашего государства иностранных инвесторов. Одним из рычагов долгое время были суды, которые путем вынесения определений об обеспечении иска позволяли осуществлять рейдерские захваты целых комплексов предприятий.
Судебная реформа, которая длится с 2014 года, призвана была решить две основные проблемы: очистить судейские ряды от недобропорядочных судей и направить судебную практику в правильное русло. Однако в некоторых судах по-прежнему живут по канонам 2013 года.

167 0

6 февраля 2019

Більшість справ, які веде Олександр Шадрін, яскраво відбивають і особливість часу, і специфіку регіону — це Харків, що нині став прифронтовим, але завжди, з часів Радянського Союзу, мав заслужену репутацію «міліцейського міста», що у просторіччі звучить дещо жорсткіше. Це про Олександра Шадріна голова СБУ, перераховуючи в ефірі його підзахисних (які, до речі, потрапили до молодого адвоката переважно по лінії безоплатної юридичної допомоги), багатозначно запропонував робити висновки самим — що це за адвокат такий, у якого в клієнтах «не ті люди». Далеко не кожен захисник удостоюється прямої реклами з вуст керівника спецслужби, який не в курсі, що асоціювати адвоката з його клієнтом забороняє закон. Що ж, цим грішить далеко не тільки глава СБУ. У суспільстві, і не тільки нашому, поширена думка, що адвокат і підзахисний — одна шайка-лійка. Про те, що кожен має право на захист, згадується лише коли в біду потрапляють рідні чи друзі, які, ясна річ, апріорі «ні в чому не винні».

805 0


4 февраля 2019

Закон викликав хвилю обурення у соцмережах. Президента закликали ветувати документ, проте петиція не набрала необхідної кількості голосів. Зараз голову держави просять внести до парламенту і позначити як невідкладний проект про скасування дії цього закону.

170 0

31 января 2019

Державне бюро розслідувань розпочало роботу 2 місяці тому. З 27 листопада минулого року 285 слідчих ДБР проводять досудове розслідування в 3417 кримінальних провадженнях. З них 743 розслідування розпочато слідчими ДБР, а 2 674 — надійшли від інших органів досудового розслідування. У 150 досудових розслідуваннях відповідні обвинувальні акти вже передані судам. Втім, наразі відкритим залишається питання щодо реалізації механізму притягнення працівників ДБР до дисциплінарної відповідальності. Адже досі не створено Дисциплінарної комісії, трьох членів якої Рада громадського контролю при ДБР обрала ще у травні 2018 року. З чим пов’язана ця затримка, як відбувається реалізація повноважень ДБР в умовах відсутності власних оперативних підрозділів та чи вправі керівник нового правоохоронного органу приймати одноосібні рішення, «Судово-юридична газета» запитала у директора ДБР Романа Труби.

162 0

28 января 2019

Вендета між керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директором Національного антикорупційного бюро тривала весь минулий рік. Її гостра фаза розпочалася усередині січня 2017-го з «акваріумгейту». З’ясувалося, що у кабінеті очільника САП Назара Холодницького велось прослуховування. «Жучки» в акваріумі встановили підлеглі керівника НАБУ Артема Ситника. До скандалу доклав руку і генпрокурор Юрій Луценко, який, власне, давав добро на прослуховування. Тоді громадськість була здивована несподіваним альянсом між Ситником і Луценком, які досі неодноразово конфліктували між собою.

Однак звільнити головного антикорупційного прокурора, як про те мріяли Ситник і його група підтримки, не вдалося. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів обмежилася доганою. Керівника САП позбавили премії за матюки на адресу підлеглих, їх зафіксувала прослушка. Інших підстав карати прокурора комісія не побачила. Тому атаки на Холодницького з боку НАБУ та симпатиків Ситника після цього не припинились. САП зі свого боку постійно вказувала детективам Бюро на їхню непрофесійність. Міжвідомчий конфлікт тривав на тлі незадоволення громадськості відсутністю вироків чи бодай якісного слідства у гучних кримінальних провадженнях: «справі рюкзаків Авакова», «бурштиновій справі», справах проти заступника голови СБУ Демчини та голови бюджетного комітету Верховної Ради Андрія Павелка тощо. Суспільство обурене тим, що за чотири роки нові антикорупційні органи так і не спромоглися на бодай якийсь результат, натомість займались взаємопоборюванням. В інтерв’ю «Главкому» Назар Холодницький розповів про тліючий конфлікт з НАБУ, розказав про перебіг розслідування гучних корупційних справ, а також поділився останніми подробицями зі свого особистого життя.

212 0

25 января 2019

За последние месяцы стало известно о целой серии подобных решений Соломенского райсуда, в которых фигурируют представители высшего эшелона власти. Схема одна и та же: некий заявитель обращается в НАБУ, там заявление игнорируют, заявитель обращается в Соломенский райсуд — и тот обязывает НАБУ внести сведения, указанные заявителем, в ЕРДР. Так, в сентябре этот суд обязал НАБУ внести в ЕРДР сведения по заявлению в отношении министра юстиции Павла Петренко. В октябре — в отношении того же Петренко и бывшего премьер-министра Арсения Яценюка. В декабре были аналогичные решения по заявлению в отношении Гройсмана, генпрокурора Юрия Луценко, замгенпрокурора — главного военного прокурора Анатолия Матиоса, В январе — опять по заявлению в отношении Луценко (в этом заявлении фигурировал еще и президент Петр Порошенко, но в отношении него суд отказал заявителю, поскольку на президента компетенция НАБУ не распространяется). Вскоре стало известно об очередных подобных решениях суда: по Луценко и его первому заму Дмитрию Сторожуку, мэру Киева Виталию Кличко и министру обороны Степану Полтораку.

243 0