СТАТЬИ - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 апрель 2020, Вторник, 09:59

6 апреля 2020

Маємо непросту ситуацію, — симбіоз стану війни, пандемії та економічного спаду (який почався задовго до поширення вірусу), непідготовленість влади, яка наразі хаотично намагається приймати рішення, та критичний стан медицини.

[post-views] 0

3 апреля 2020

2 квітня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив скаргу на бездіяльність щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та зобов’язав слідчого (уповноважену особу) Служби безпеки України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, викладені в заяві Громадської організації «Правова держава» від 16 березня 2020 року, про вчинення невстановленими особами кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 111 та 367 Кримінального кодексу України та невідкладно розпочати досудове розслідування.

[post-views] 0

3 апреля 2020

На досудовому розслідуванні безготівкові грошові кошти ніяк не можуть бути визнані речовими доказами, не можуть відповідати критеріям речових доказів, а всі спроби органів досудового розслідування накладати арешти на безготівкові грошові кошти з підстав відповідності критеріям речових доказів не мають за собою правового підгрунтя. Особливо кепською видається ситуація, якщо намагаються накласти арешт на безготівкові кошти дистанційно, без їх огляду, без здійснення тимчасового доступу до банківських рахунків та документів. Усі дії з намагання стороною обвинувачення накласти на безготівкові кошти арешт з підстав відповідності критеріям є нічим іншим, як навколоправовим “гопництвом”.

[post-views] 0

1 апреля 2020

Прийняття 30 березня у першому читанні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (в народі – «антиколомойського» закону») суспільству подали як безперечну перемогу. Звичайно, це політична перемога. Але як часто в останні роки буває в Україні «благими політичними намірами вимощена дорога в юридичне пекло».

[post-views] 0

1 апреля 2020

Поняття «телемедицина» не є новим. У преамбулі Статуту Міжнародного товариства телемедицини (International Society for Telemedicine — ISFT) термін «телемедицина» визначений як «використання електронних інформаційних та комунікаційних технологій в цілях забезпечення і підтримки охорони здоров’я у випадках, коли учасники знаходяться на відстані один від одного.»
Враховуючи реалії сьогодення, МОЗ України здійснює заходи щодо запобіганню поширенню коронавірусу COVID-19, в тому числі, впроваджуючи відповідні норми тимчасової дії, які є обов’язкові до виконання закладами охорони здоров’я.

[post-views] 0

30 марта 2020

Держава Україна, її державні органи не готові до належного протистояння COVID-19, тому зараз є недоцільним перекладати відповідальність на лікарів. Разом із тим, боротьба з вірусом буде ефективнішою, якщо її проводитимуть не кримінальними переслідуваннями відносно працівників закладів охорони здоров’я, від яких медицина України просто не встоїть, а забезпеченням лікарень потрібними засобами протистояння вірусній інфекції. У першу чергу законодавчі ініціативи, які були прийняті та/або будуть прийматись повинні спрощувати життя медичному персоналу, а не залякувати їх.

 

[post-views] 0

28 марта 2020

Заради нього збирають позачергове засідання Верховної Ради, за його прийняття обіцяють гроші від МВФ, в соцмережах запустили хештег #ніДефолту, а всіх незгодних з ним називають прибічниками Коломойського. Він — це славнозвісний законопроект № 3260, більш відомий як антиколомойський.

[post-views] 0

28 марта 2020

Несмотря на панические настроения в рядах некоторых представителей других ветвей власти, суды остаются на страже здравого смысла и прав граждан, осознавая свою миссию. Есть надежда, что эти другие ветви власти со временем обратят внимание на указанную практику и осознают бесперспективность попыток необоснованно привлечь предпринимателей и обычных граждан к ответственности.

[post-views] 0

27 марта 2020

Вже майже місяць відбувається масоване переведення працівників різних організацій на віддалену роботу з дому. У ситуації з карантином, безумовно, це необхідно та правильно.

[post-views] 0

Архів
26 марта 2020

25 березня 2020 року Третя Дисциплінарна палата ухвалила відмовити у відкритті дисциплінарних справ за скаргою директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника стосовно судді Сарненського районного суду Рівненської області Олексія Рижого  та судді Рівненського апеляційного суду Василя Сачука.

[post-views] 0

Фото: газета День
26 марта 2020

За клопотанням Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва 25 березня продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк до 12 місяців (до 29 липня 2020 року)

[post-views] 0

25 марта 2020

Чому громадяни США подали колективний позов проти Китайської Народної Республіки, про що йде мова в документі та які позовні вимоги в ньому містяться.

[post-views] 0