17 июнь 2019, Понедельник, 18:08

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У прокуратурі спростували заяву МОЗ України щодо вилучення серверів Державного експертного центру

20 сентября 2018г.
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Прокуратурою міста Києва здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за матеріалами Департаменту захисту економіки Національної поліції, щодо можливого заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використання ДП «Державний експертний центр» програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, у відповідності до вимог КПК України, на підставі ухвал слідчого судді, проводиться обшук у приміщенні ДП «Державний експертний центр МОЗ України» з метою вилучення копії відповідної комп’ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу столичної прокуратури.

"Наголошуємо, що прокурором та слідчим у кримінальному провадженні будь-які дії щодо вилучення серверів з Реєстром пацієнтів, що може спричинити призупинення його роботи, не здійснюється, - йдеться у офіційному релізі відомства. - Вказані слідчі дії проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп’ютерної програми та унеможливлення витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів".

У прокуратурі також акцентували: "Усвідомлюючи необхідність збереження лікарської таємниці та конфіденційних даних про пацієнтів, закликаємо керівництво Державного підприємства до співпраці зі слідством шляхом добровільного надання ключів доступу до програмного забезпечення з метою його коректного копіювання з подальшим видаленням у присутності службових осіб ДП персональних даних пацієнтів. Наполягаємо, що слідчі дії не створюють перешкод для роботи серверів Державного експертного центру та відповідних Реєстрів".

Як інформує Резонанс, 20 вересня на офіційному сайті МОЗ України з‘явилась інформація, що правоохоронці "проводять обшуки в Державному експертному центрі та намагаються вилучити сервер, на якому, серед іншого, розміщено Реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії. Станом на 1 вересня, в Реєстрі містяться персональні дані 1531 лікаря, 187 575 хворих, які за 8 місяців 2018 року отримали препаратів інсуліну на загальну суму понад 655 млн грн".

Як наголосили у міністерстві, "будь-які перерви в роботі серверу можуть призвести до призупинення роботи Реєстру і, відповідно, до перерв у забезпеченні пацієнтів препаратами інсуліну". І додали, що МОЗ України вживає заходів, щоби уникнути збоїв у роботі Реєстру.

МЕДРЕФОРМА: ЛІКУВАТИ НЕ МОЖНА АМПУТУВАТИ