16 июль 2019, Вторник, 13:51

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВРП анонсує подання Генпрокурору щодо втручання у діяльність слідчого судді з Харкова

22 августа 2018г.
Фото: Depo.Харків
Фото: Depo.Харків

До Вищої ради правосуддя 25 квітня 2018 року надійшло повідомлення судді Гребенюка В.В. від 23 квітня 2018 року про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку прокурора прокуратури Харківської області Шевченка В.В. Про це 22 серпня 2018 поінформувало Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП, - передає Резонанс.

У повідомленні суддя Гребенюк В.В. зазначає, що відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями до його провадження як слідчого судді надійшла справа за клопотанням слідчого першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Харківської області Богінського О.В., поданим у рамках кримінального провадження від 3 лютого 2017 року, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів. 18 квітня 2018 року під час відкритого судового засідання у вказаній справі прокурором прокуратури Харківської області Шевченком В.В. заявлено відвід слідчому судді. На обґрунтування відводу прокурор послався на те, що ухвалами слідчого судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Гребенюка В.В. було відмовлено у задоволенні клопотань слідчих про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках цього та інших кримінальних проваджень, при цьому прокурор не погоджувався з мотивами, наведеними у вказаних ухвалах слідчого судді.

Крім того, як вказує суддя Гребенюк В.В., під час оголошення заяви про відвід прокурор Шевченко В.В. зазначив, що у провадженні першого слідчого відділу прокуратури Харківської області перебуває кримінальне провадження за фактом постановлення з корисливих мотивів суддею Червонозаводського районного суду міста Харкова Гребенюком В.В. завідомо неправосудного рішення.

На думку судді Гребенюка В.В., вказані обставини дають підстави вважати, що прокурор Шевченко В.В., зазначаючи у заяві про відвід про наявність у провадженні прокуратури кримінального провадження, чинить тиск на нього з метою отримання судового рішення, яке б його задовольняло.

Суддя Гребенюк В.В. вважає, що дії прокурора Шевченка В.В., про які йдеться у повідомленні, є втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, тому відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» повідомив про це Вищу раду правосуддя та Генеральну прокуратуру України.

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Генеральному прокурору України про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено стосовно судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Гребенюка Вячеслава Валерійовича дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів; звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № 42018220000000114 від 30 січня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, за фактом постановлення завідомо неправосудного рішення слідчим суддею Червонозаводського районного суду міста Харкова Гребенюком Вячеславом Валерійовичем.