13 квітень 2024, Субота, 10:09

15 березня – день початку роботи окружних прокуратур

15 Березня 2021г.
333dsc02018

Відповідно до Наказу Генерального прокурора Ірини Венедіктової № 40 від 17.02.2021 визначено день початку роботи окружних прокуратур – 15 березня 2021 року.

Про це повідомляє Резонанс 15 березня із посиланням на прес-службу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону

У зв’язку з утворенням спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах окружних прокуратур), військові прокуратури гарнізонів припиняють свою діяльність.

Разом із тим, у Спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері Центрального регіону (на правах обласної прокуратури) утворено спеціалізовані прокуратури у військовій та оборонній сфері (на правах окружних прокуратур), із збереженням місця їх розташування:

• Білоцерківська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Вінницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Дарницька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Деснянська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Житомирська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Київська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Полтавська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Сумська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Черкаська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері;

• Чернігівська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Окружні прокуратури розпочали свою роботу в рамках першочергових заходів із реформування органів прокуратури.

Як уточнили в Офісі Генпрокурора, в оновлених відомствах працюватимуть прокурори, які успішно пройшли атестацію і довели свою професійну компетентність та доброчесність.

Перелік та територіальна юрисдикція окружних прокуратур визначені наказами Генерального прокурора. В системі органів прокуратури функціонуватиме 181 (193 із врахуванням окупованих територій) окружна прокуратура та 30 спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах окружних). Вони замінять 155 (178 із врахуванням окупованих територій) місцевих прокуратур та 30 військових прокуратур гарнізонів.

«Нові окружні прокуратури сформовані за новим більш ефективним принципом – розробляючи їх модель, ми враховували результати функціонально-організаційного аналізу, проведеного за підтримки Ради Європи. При збільшенні кількості окружних прокуратур, водночас зменшилась кількість відділів та адміністративних посад. Серед призначених керівниками прокуратур – 100% успішно пройшли атестацію в рамках нашої реформи. Ми завершуємо великий етап кадрового очищення та трансформації органів прокуратури і зосереджуємось на розвитку задля ефективності інституції та довіри до неї суспільства», - заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

При визначенні кількості окружних прокуратур та їх територіального розташування у межах областей в першу чергу враховувались результати діяльності органів прокуратури з реалізації передбачених законодавством функцій і повноважень, у тому числі безпосередній зв’язок із судовою системою та ефективна взаємодія з іншими правоохоронними органами, обсяг навантаження на прокурорів, кількість населення адміністративно-територіальних одиниць, стан злочинності на відповідній території, а також особливості транспортної інфраструктури.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram