25 травень 2024, Субота, 07:21

180 тис грн від пораненого АТОвця за групу інвалідності – ДБР викрило лікаря військового госпіталю

17 Грудня 2020г.
1

Слідчі ТУ ДБР викрили, задокументували та припинили протиправну діяльність військового медика Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», яка запровадила механізм із вимагання неправомірної вигоди від військовослужбовців ЗС України, у тому числі учасників АТО та ООС, за сприяння в отриманні медичної документації для подальшого підтвердження групи інвалідності, отриманої внаслідок поранень та контузій під час бойових дій.

Про це повідомляє Резонанс 17 грудня із посиланням на ДБР.

У рамках кримінального провадження задокументовано факт вимагання лікарем військового госпіталю від учасника ООС 180 000 гривень та одержання ним частини неправомірної вигоди.

Наразі слідчі ДБР повідомили вказаному лікарю про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Також перевіряється причетність інших службових осіб Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» та Центральної військово-лікарської комісії до вчинення вказаного злочину, а тому числі щодо систематичності вимагання неправомірної вигоди від поранених та контужених бійців АТО та ООС.

У разі доведення вини підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура. Оперативний супровід - Головне оперативне управління Державного бюро розслідувань.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram