03 травень 2024, П'ятниця, 15:53

Адвокат Недзельського заявила про її побиття поліцією та подальші погрози, зокрема, у соцмережі

28 Травня 2020г.
Svdbf 720x530

Захисниця Андрія Недзельського заявляє про масові фальсифікації з боку поліції. А також про її побиття та погрози (на фото).

Про це пише Резонанс 28 травня із з посиланням на адвоката Ларису Криворучко.

- Не вірте тому, що пишуть органи поліції у справі Андрія Недзельського: найближчим часом я надам вичерпний коментар журналістам щодо фальсифікації справи з письмовими доказами даних фальсифікацій. Гучні фото, затримання, не вручені підозри і маса звинувачень – сьогодні вранці можу з упевненістю (!) сказати, що ганьба ДСР і ГСУ НП буде гучною, – заявляє адвокат.

Правник наголошує на неправомірних діях з боку правоохоронних органів. “Правда лише в тому, що: дійсно обшуки були по всій Україні, неправомірно вилучено багато майна не зазначеного в ухвалі суду, били адвокатів при спробі перешкодити крадіжці майна клієнтів із автомобілів, погрожували кримінальними справами адвокатам і вилученням їх (адвокатів) особистого майна, що згодом і зробили”, – твердить Криворучко.

- Варто зазначити, що майже щоранку у нас з’являються нові кримінальні провадження за різними необгрунтованими правовими кваліфікаціями. У минулому році – ми вже проходили чергове “Вбивство”, зайняло це близько 6 місяців роботи – і сторона звинувачення зняла всі претензії і свої нібито “неспростовні” докази. Було також голосно, три десятки обшуків, фотографії поліції з кубиками і людьми, покладеними обличчям у підлогу, фото чужої зброї. Підозри були тихо зняті, – заявила вона.

Крім цього Лариса Криворучко повідомила про порушення права на захист через відмову адвокату в ознайомленні з матеріалами кримінального провадження щодо її клієнта.

У свою чергу у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України твердять, що працівники ДСР спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції та Офісу Генерального прокурора України в межах кримінального провадження, що розслідується за фактом умисного вбивства, вилучили гроші, зброю, «чорнові» записи та документи, що можуть свідчити про вчинення інших злочинів .

- У скоєнні цього злочину заочно вже повідомлено про підозру «вору в законі» на прізвисько «Андрій Львівській» або «Нєдєля».

Оперативники та слідчі за силової підтримки спецпідрозділу КОРД та ДСР Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора провели 45 санкціонованих обшуків за місцями мешкання підозрюваного, осіб із його оточення та в їх автомобілях. Обшуки відбувалися на території кількох областей у межах кримінального провадження, що розслідується за фактом умисного вбивства чоловіка, тіло якого з вогнепальними поранення голови виявили в автомобілі у центрі столиці на початку жовтня 2009 року, - заявили у ДСР.

За даними слідства, вбитим виявився друг та бізнес-партнер підозрюваного. Познайомилися вони під час злочинної діяльності, а в подальшому між ними виник фінансовий конфлікт. На той час «Андрій Львівський» прагнув отримати найвищий статус у злочинній ієрархії, а його товариш збирався ініціювати так звану «сходку» та поскаржитися на нього лідерам кримінального світу. У разі такого зібрання підозрюваний не зміг би отримати статус «вора в законі», тому він вирішив позбутися свого компаньйона. Ретельно спланував злочин та разом з іншими особами вбив чоловіка. Через певний час «Андрія Львівського» затримали, але відпустили через відсутність доказів. Через кілька років після вбивства, у жовтні 2012 року, підозрюваного «коронують» і надають статус «вора в законі». З того часу він контролює діяльність злочинних груп, «тіньові» схеми реального сектору економіки та відповідає за кримінальний «общак». Аби не допустити витоку інформації, до розслідування було долучено обмежене коло осіб.

- Упродовж останніх пів року оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції та прокурори Офісу генерального прокурора України наполегливо працювали над цією справою у цілковитій таємност, - йдеться у релізі ДСР. - Проведено ряд експертиз, допитів свідків та очевидців тодішньої події, аналіз телефонних з’єднань та маршрутів пересування підозрюваного, загиблого та інших учасників злочину, встановлено їх місця проживання, а також місця знаходження частини коштів так званого «общака». Завдяки цьому поліцейським вдалося зібрати обґрунтовані докази причетності «вора в законі» «Андрія Львівського», також відомого як «Нєдєля», до умисного вбивства свого бізнес-партнера.

У ході проведення негласних слідчо-розшукових заходів встановлено, що частина коштів так званого «общака» зберігається у банківській скриньці однієї з фінансових установ.

За результатами проведення санкціонованих судом обшуків правоохоронці вилучили 400 тисяч доларів США, записи із зазначенням того, на що використовувалися ці гроші, зброю, в тому числі і ту, яка була ретельно захована, коштовні та цінні речі, записи «чорнової» бухгалтерії, документи, що можуть свідчити про причетність підозрюваного та осіб із його оточення до вчинення цього та ряду інших злочинів, автомобілі, у тому числі і броньовані, комп’ютерну техніку, старовинні іконі та речі сакрального мистецтва. Під час слідства буде встановлюватися походження коштів, за які були придбані нерухомість, автомобілі, цінні та коштовні речі.

На підставі зібраних доказів «вору в законі» було заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбачено ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. У зв’язку з відсутністю підозрюваного на території України підготовлені матеріали для його оголошення у міжнародний розшук. В ході слідства буде перевірятися причетність підозрюваного до скоєння інших злочинів.

Треба зазначити, що це другий випадок за роки незалежності України, коли було зібрано докази причетності лідерів кримінального світу до скоєння кримінального правопорушення. Одного з них - «Гегу Озургетського» - засуджено до семи з половиною років ув’язнення за замах на вбивство. «Андрію Львівському» може загрожувати- від 7-ми до 15-ти років.

З ПОЧАТКУ РОКУ В УКРАЇНІ ЗАТРИМАНО ЧОТИРЬОХ «ЗЛОДІЇВ У ЗАКОНІ» ТА ОДНОГО — ЗАСУДЖЕНО, — ДСР