21 лютий 2024, Середа, 17:37

Адвокати Тарпана вдаються до зловживань проти прокурорів у справі “Глибоководного випуску”, – нардеп

11 Січня 2022г.


КИЇВ. 11 січня. Резонанс. Адвокати Руслана Тарпана - головного підозрюваного у розкраданні більш ніж 300 млн грн на проекті “Глибоководний випуск”, зловживають своїми повноваженнями. Зокрема, коли самостійно ініціюють провадження проти прокурорів, а потім на цій підставі вимагають їх відводу.

Про це у коментарі Резонанс зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

Цитата

“У цьому випадку (у справі стосовно Тарпана, - ред.) – це затягування. Чи можливо якось цьому протидіяти? Це у повноваженнях суддів. Вони не можуть не розглядати такі подання, але водночас вони мають право залишати їх без задоволення, бо якщо адвокати ініціювали кримінальне провадження проти прокурорів, з якими вони перебувають фактично у справах, – тут можна вживати це зловживання законодавством (...) Суд не має права не розглядати (будь-які клопотання адвокатів, - ред.). Але може це робити достатньо оперативно і відхиляти такі клопотання”, - зазначив він.

Юрчишин зазначив, що така практика дуже поширена серед адвокатів і протидіяти затягуванню справ досить складно.

“Звісно адвокати будуть вигадувати і вигадувати...Є певні механізми як запобігати затягуванню справ, але вони достатньо складні у використанні. Бо ще раз нагадаю – у нас дуже лібералізований кодекс і зараз адвокати можуть достатньо широко зловживати своїми можливостями й прогалинами у законодавстві. Тут все на розгляд суду”, - підкреслив Ярослав Юрчишин.

До теми

Адвокати ексбізнесмена Тарпана неодноразово вдавалися до затягування справи щодо їх підзахисного: вимагали відводу суддів та по кілька разів відводу прокурорів. Однак Феміда визнавала вимоги адвокатів не аргументованими і констатувала “зловживання правом на відвід”.

Крім того, адвокати Тарпана ініціювали кримінальне провадження проти прокурорів (Романа Тіліка і Олександра Чечітко, - ред.) у провадженні проти їх клієнта й домоглися його відкриття через суд (бо будь-яка заява про злочин підлягає внесенню до ЄРДР згідно зі ст. 214 КПК України, - ред.).

А згодом апелювали саме цим власноруч створеним "аргументом" до суду, коли подавали клопотання про відвід згаданих прокурорів.

Нагадаємо

Тарпану у грудні минулого року врешті решт обрали міру запобіжного заходу у вигляді заочного арешту, що відтепер дозволяє прокуратурі розпочати процес його екстрадиції в Україну.

Руслан Тарпан перебуває у міжнародному розшуку каналами Інтерполом, а його активи найближчим часом мають намір арештувати.