25 травень 2024, Субота, 08:26

Аваков сумнівається у здатності судової влади бути незалежною від впливу представників криміналітету

19 Березня 2021г.
47659172 303

Днями суддя Одеського окружного адміністративного суду Костянтин Єфименко своїм рішенням фактично звільнив від покарання «злодія в законі» на прізвисько Коба Руставський - який затриманий НПУ за запитом правоохоронних органів Королівства Іспанія, де він звинувачується у вбивстві, зберіганні майна, отриманого злочинним шляхом і створенні ОЗУ.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає Резонанс 19 березня із посиланням на сайт Національної поліції України.

Він розповів, що суддя заборонив вилучити у затриманого "злодія у законі" неправомірно отриманий український паспорт і відмовився приймати рішення про переміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Це ж рішення виключає можливість примусової депортації кримінального авторитета з України.

Це означає повне нівелювання величезної роботи Нацполіції в стратегічно важливому напрямку та ставить під сумнів здатність судової гілки влади бути незалежною від будь-якого впливу, зокрема - впливу представників криміналітету, - заявив Аваков.

Міністр наголосив, що Державна міграційна служба України подала позов до апеляційної інстанції, яка має прийняти зважене і обґрунтоване рішення щодо "злодія в законі" Коби Руставського.

Як міністр внутрішніх справ, особисто простежу, щоб неправомірне рішення судді Єфименко було оскаржено у Вищій раді правосуддя і отримало адекватну законну дисциплінарну оцінку, - акцентував Аваков і зазначив, що саме через такі рішення суддів в Україні немає довіри до правоохоронної системи.

Як можна говорити про довіру до судової системи, а отже - до правоохоронної системи в цілому, якщо вона відпускає на свободу «злодіїв в законі»? Сподіваюся, рішення Вищої ради правосуддя дасть сигнал про неприпустимість подібних рішень всьому суддівському корпусу і цей сумний приклад стане останнім прецедентом в Україні. Україна не буде місцем притулку міжнародного криміналітету! Позиція МВС жорстка. І ми не дозволимо окремим несумлінним рішенням нас похитнути, - наголосив глава МВС України.

За інформацією Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, лише цього року з країни вдалося депортувати одного "злодія у законі" - Володимира Озерського, на прізвисько "Зюзя". Іншого злочинця з таким же "статусом" Лавасогли Міндія, на прізвисько "Лавасогли Батумський" до України не пустили ще на кордоні, оскільки раніше йому оголосили заборону на в'їзд до нашої держави.

ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ НА ПРІЗВИСЬКО БАТИР БУХАРСЬКИЙ ЕКСТРАДУВАЛИ З УКРАЇНИ ДО ІСПАНІЇ

Як інформував Резонанс, оперативники УСР Київщини передали Іспанії "злодія в законі" на прізвисько Батир Бухарський. Екстрадиція відбулася за сприяння Державної прикордонної служби України, Генеральної прокуратури України, прокуратури Київської області та Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України.

Батир Бухарський був коронований Дідом Хасаном 1998 року у Москві та був довіреною Япончика. Із 2017 року перебував у міжнародному розшуку за скоєння злочинів на території Іспанії. Разом із іншими учасниками ОЗГ він організував схему із відмиванню злочинних коштів шляхом придбання нерухомості.

Відповідно до законодавства Іспанії йому загрожує позбавлення волі строком на 17 років.

ВІДКРИТО НОВЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ НАЙВІДОМІШОГО В УКРАЇНІ «ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ» (ДОКУМЕНТ)

Нагадаємо, 2006 року прокуратура Київської області, за матеріалами УБОЗ, порушила кримінальну справу проти екс-начальника паспортної служби Макарівського району. Капітана міліції звинуватили в тому, що він незаконно забезпечив українськими паспортами понад 100 осіб, серед яких і грузинські «злодії в законі» Шуша Руставський (Лаша Шушанашвілі), Шакро Молодий (Захарій Калашов) і Антимос Кухілава. Останній потім оформив документи про втрату вже українського паспорта. А Приморський райсуд Одеської області, зобов'язав МВС видати йому новий документ, легалізувавши його у такий спосіб.

У травні 2009 року Кухілаву депортували з України за порушення паспортного режиму на підставі постанови того ж Приморського суду Одеси. Перед цим Вищий адміністративний суд скасував рішення, згідно з яким українське громадянство Антимоса було визнано законним.

ИНОГДА ОНИ ВОЗВРАЩАЮТСЯ, ИЛИ РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ АНТИМОСА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram