17 квітень 2024, Середа, 08:33

Аваков заявляє, що у справі Шеремета «реальних нестиковок» практично немає

2 Березня 2021г.
Censor News Big3

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета і слідстві у цій справі реальних нестиковок практично не існує.

Про це Аваков заявив у інтерв’ю телеканалу «1+1», передає Резонанс 2 березня із посиланням на Укрінформ.

«Я пів року тому, напевно, попросив своїх співробітників: зробіть мені табличку, і в цій табличці всі ключові аргументи звинувачення, і всі ключові контраргументи. Коли кажуть «зріст не той, бо експертизи немає», а експертиза – є, і ріст – той, і це питання там описано. Потім кажуть, що «ця жінка у цей момент зустрічала дитину в аеропорту», - це теж неправда. А потім кажуть «цей чоловік був у бані в іншої людини», а на наступний день ця людина приходить і каже «вибачте», і під камери каже «я помилився, він був у мене в інший день». І таких речей накопичилася велика кількість. І реальних, м’яко кажучи, нестиковок практично не існує», - розповів Аваков.

Він зазначив, що не береться судити, достойна людина чи ні обвинувачений у цій справі Андрій Антоненко («Ріффмастер»), або інша обвинувачена по справі, Яна Дугарь.

«Є факти, які потрібно оцінити. Вже кілька місяців йде суд, і це не просто суд, - це суд присяжних, і не поліція залишає його за ґратами, а присяжні голосують і виносять вердикт, присяжні, яких відбирали, в тому числі, за участі їх адвокатів. Я проти такого правосуддя, що вирішується кількістю людей, які вийшли на вулицю. Я за те, що б це вирішували професіонали, які мають довіру», - сказав Аваков.

Відповідаючи на питання щодо того, якщо Антоненка все ж таки звільнять, міністр уточнив, що це «це змагальна процедура, що тут такого?».

«Нацполіція разом з прокуратурою підготувала обвинувачення, на це обвинувачення потрібно відповісти. Далі буде рішення суду. Суд має винести вердикт – винуваті чи ні. Якщо невинуваті – то помилилося звинувачення, відповідно, є процедура прийняття відповідних санкцій, і відповідно, вони мають понести покарання», - поінформував Аваков

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві у результаті вибуху автомобіля. 12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр фігурантам справи: лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугарь і ветерану АТО Андрію Антоненку.

У вересні 2020 року обвинувальний акт щодо них направили до суду.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram