30 вересень 2023, Субота, 02:21

Австрійська компанія BWT може стати фігурантом корупційного скандалу в Україні

7 Січня 2022г.
photo2

Лідер в області обладнання для очищення води, компанія BWT (Австрія) у 2018 році об’єдналася з українською компанією ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Ecosoft». Втім, вже у 2022 році імідж компанії BWT може затьмарити корупційний скандал, пов‘язаний з ухиленням від сплати мільйонних податків. Про це повідомляють "Акценти".

У грудні 2021 року про схему по ухиленню від сплати податків на десятки мільйонів гривень домовився комерційний директор ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Ecosoft» (BWT) Олексій Єфимович та Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Дружина Олексія Єфимовича, Наталія Єфимович є депутатом Бучанської міської ради та політично співпрацює з мером Бучі Анатолієм Федоруком.

Суть схеми з мінімізації податків проста. На території Бучанської громади знаходяться дві земельні ділянки з кадастровими номерами 3222484800:03:009:0024 та 3222484800:03:009:0027, виділені громадянину України Шпитковському Олегу Леонідовичу під ведення сільського господарства.

І саме про купівлю цих земельних ділянок під промислове виробництво ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Ecosoft» домовився комерційний директор «Ecosoft» Олексій Єфимович та мер Бучі Анатолій Федорук.

Та ця земля не підходить компанії «Ecosoft» під нові виробничі потужності, адже віднедавна в Україні змінилося земельне законодавство. Для Ecosoft потрібна земля з цільовим призначенням «під промислове виробництво», а ці дві ділянки були під «ведення особистого селянського господарства».

Щоб змінити цільове призначення, «Ecosoft» потрібно сплатити десятки мільйонів гривень як відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Щоб не сплачувати ці кошти до бюджету України, Єфимович та Федорук розробили схему. Вони спочатку переводять цільове призначення із сільгоспвиробництва на житлове будівництво, а це не вимагає сплати мільйонних втрат сільгоспвиробництва.

А вже після цього Ecosoft-BWT планує разом з мером Бучі змінити призначення на «промислове виробництво».

Якщо це буде зроблено, то компанія з беззаперечним іміджем Ecosoft-BWT потрапить до першого в своїй історії корупційного скандалу. Це може обернутися багатомільйонними штрафами для Ecosoft-BWT в Україні, кримінальними провадженнями та судовими справами.

Також є ще дві цікаві подробиці. Мер Бучі Анатолій Федорук є фігурантом десятків кримінальних проваджень та судових справ. Та вибір такого партнера з боку комерційного директора Ecosoft-BWT Олексія Єфимовича є не дивним, адже саме Олексій Єфимович лобіює ведення бізнесу Ecosoft-BWT у Росії, а це вже предмет розгляду дій Ecosoft-BWT на засіданні Ради національної безпеки та оборони України, яка офіційно може накласти на потужну австрійську компанію не менш значимі українські санкції.