» Без арешту: суд обрав Медведчуку новий запобіжний захід в одній зі справ

30 січень 2023, Понеділок, 06:29

Без арешту: суд обрав Медведчуку новий запобіжний захід в одній зі справ

2 Листопада 2021г.


КИЇВ. 2 листопада. Резонанс. Печерський районний суд міста Києва змінив народному депутату Віктору Медведчуку запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов'язання - до кінця цього року - у справі про держзраду і розграбування національних ресурсів у Чорному морі. Про це журналісту Резонанс повідомили у пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

Деталі

Наголошується, що Печерський районний суд міста Києва ухвалив застосувати стосовно підозрюваного народного депутата України запобіжний захід у вигляді особистого зобов‘язання з покладенням на нього процесуальних обов‘язків:

  • прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду;
  • не відлучатися із міста Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з підозрюваними, свідками відповідно до списку, визначеному слідчим або прокурором;
  • здати на зберігання до органу досудового розслідування свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають йому право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

"Термін дії обов’язків - до 31.12.2021 включно", - повідомили в ОГП.

"Крім цього, наголошуємо, що підозрюваний народний депутат наразі перебуває під цілодобовим домашнім арештом у іншому кримінальному провадженні за фактом державної зради і сприяння терористичній діяльності", - зауважили у прокуратурі.

Контекст

Як писав Резонанс, у травні народним депутатам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку було повідомлено про підозру у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

8 жовтня Медведчуку повідомили нову підозру за державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Зі слів Генпрокурора Ірини Венедіктової, у справі йдеться, зокрема, про закупівлю вугілля з ТОТ у террористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”.

Венедіктова повідомляла, що прокуратура клопотатиме про обрання для Медведчука арешту або застави в 1 мільярд. Та 12 жовтня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт. Київський апеляційний суд 9 листопада запланував розгляд апеляційних скарг на застосування цілодобового домашнього арешту до нардепа Медведчука у цій справі.