24 березень 2024, Неділя, 10:38

Білоруський інформатор дав досить цікаві свідчення стосовно розслідування щодо замовників убивства Шеремета, – Аваков

3 Березня 2021г.
1c37aad Ef941e1 1fc5c0c Picture2 Avakov Predlagaet 366502 P0 (1)

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що після проведення ще кількох слідчих дій генеральний прокурор прийме рішення щодо подальших кроків у розслідуванні кримінальної справи стосовно замовників убивства журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляє Резонанс 3 березня із посиланням на Interfax-Україна.

"Ми не повинні приміряти, чи лягає це (свідчення білоруського інформатора з розслідування частини кримінальної справи, яка стосується замовників убивства Шеремета, в загальну канву справи - ІФ). Питання в тому, істина це чи ні. Ми постійно ставимо собі запитання, "а який мотив?" І ось ми побачили мотив, що білоруські спецслужби вважали, що він (Шеремет - ІФ) є незручною людиною", - сказав Аваков в ефірі програми "В гостях у Гордона" 2 березня.

Міністр нагадав, що з інформатором було проведено слідчі дії в Україні.

"Він дав свідчення. Свідчення цікаві. Ще буде в нас дві цікаві слідчі дії, а потім генеральний прокурор вирішить, чи можна цю інформацію робити публічною і що з нею робити далі", - підсумував глава МВС.

Як повідомлялося, 4 січня 2021 року інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на оприлюднені аудіозаписи та бельгійське видання EUobserver повідомило про те, що вбивство Шеремета готували спецслужби Білорусі. Як випливає із записів розмов голови Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 році Вадима Зайцева, переданих "Українській правді" білоруською опозицією, секретні служби Білорусі у 2012 році за наказом президента Білорусі Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою Шеремета, що було здійснено через чотири роки.

Пізніше того самого дня Національна поліція України повідомила, що отримала у своє розпорядження інформацію про можливих замовників убивства журналіста Павла Шеремета - документи та аудіозаписи, зроблені не пізніше ніж 2012 року.

У відомстві також повідомили, що слідство отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній із країн Європи, а розпорядника переданої інформації запросили для проведення слідчих дій.

Того самого вечора екс-співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який поширив аудіозаписи і направив їх для розслідування в Україну та Європейський Союз, заявив про готовність прибути до Києва і надати показання.

5 січня в Нацполіції України повідомили, що зацікавлені в отриманні додаткової інформації, яка може стосуватися замовників убивства журналіста Павла Шеремета в Києві, для чого має намір провести відповідні слідчі дії з особою, яка є розпорядником аудіозапису, на якому нібито посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів.

Крім того, поінформували в прес-службі відомства, слідчі Нацполіції підготували офіційне запрошення в Україну особі, яка є розпорядником звукозапису, для участі в слідчих діях.

Уранці 20 липня 2016 року в центрі Києва була підірвана машина, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху. Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому судинному кардіохірургу Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку. Досудове слідство щодо підозрюваних було завершено 22 травня. Жоден із обвинувачуваних своєї провини в причетності до вбивства Шеремета не визнає.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram