» Білоруський інформатор дав досить цікаві свідчення стосовно розслідування щодо замовників убивства Шеремета, – Аваков

19 серпень 2022, П'ятниця, 17:55

Білоруський інформатор дав досить цікаві свідчення стосовно розслідування щодо замовників убивства Шеремета, – Аваков

3 Березня 2021г.
1c37aad-ef941e1-1fc5c0c-picture2-avakov-predlagaet-366502-p0 (1)

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що після проведення ще кількох слідчих дій генеральний прокурор прийме рішення щодо подальших кроків у розслідуванні кримінальної справи стосовно замовників убивства журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляє Резонанс 3 березня із посиланням на Interfax-Україна.

"Ми не повинні приміряти, чи лягає це (свідчення білоруського інформатора з розслідування частини кримінальної справи, яка стосується замовників убивства Шеремета, в загальну канву справи - ІФ). Питання в тому, істина це чи ні. Ми постійно ставимо собі запитання, "а який мотив?" І ось ми побачили мотив, що білоруські спецслужби вважали, що він (Шеремет - ІФ) є незручною людиною", - сказав Аваков в ефірі програми "В гостях у Гордона" 2 березня.

Міністр нагадав, що з інформатором було проведено слідчі дії в Україні.

"Він дав свідчення. Свідчення цікаві. Ще буде в нас дві цікаві слідчі дії, а потім генеральний прокурор вирішить, чи можна цю інформацію робити публічною і що з нею робити далі", - підсумував глава МВС.

Як повідомлялося, 4 січня 2021 року інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на оприлюднені аудіозаписи та бельгійське видання EUobserver повідомило про те, що вбивство Шеремета готували спецслужби Білорусі. Як випливає із записів розмов голови Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 році Вадима Зайцева, переданих "Українській правді" білоруською опозицією, секретні служби Білорусі у 2012 році за наказом президента Білорусі Олександра Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою Шеремета, що було здійснено через чотири роки.

Пізніше того самого дня Національна поліція України повідомила, що отримала у своє розпорядження інформацію про можливих замовників убивства журналіста Павла Шеремета - документи та аудіозаписи, зроблені не пізніше ніж 2012 року.

У відомстві також повідомили, що слідство отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній із країн Європи, а розпорядника переданої інформації запросили для проведення слідчих дій.

Того самого вечора екс-співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який поширив аудіозаписи і направив їх для розслідування в Україну та Європейський Союз, заявив про готовність прибути до Києва і надати показання.

5 січня в Нацполіції України повідомили, що зацікавлені в отриманні додаткової інформації, яка може стосуватися замовників убивства журналіста Павла Шеремета в Києві, для чого має намір провести відповідні слідчі дії з особою, яка є розпорядником аудіозапису, на якому нібито посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів.

Крім того, поінформували в прес-службі відомства, слідчі Нацполіції підготували офіційне запрошення в Україну особі, яка є розпорядником звукозапису, для участі в слідчих діях.

Уранці 20 липня 2016 року в центрі Києва була підірвана машина, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху. Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому судинному кардіохірургу Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку. Досудове слідство щодо підозрюваних було завершено 22 травня. Жоден із обвинувачуваних своєї провини в причетності до вбивства Шеремета не визнає.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram