21 лютий 2024, Середа, 10:15

Близько 10% культурних пам’яток Києва в критичному стані – Кличко

6 Червня 2021г.


Близько 10% з 3,5 тисяч об’єктів культурної спадщини в Києві потребують заходів для збереження – про це мер столиці Віталій Кличко заявив у інтерв’ю Радіо Свобода.

Так міський голова відповів на питання глядачки Радіо Свобода щодо його ставлення до знесення старовинного будинку Уткіна.

«У столиці знаходиться понад 3,5 тисячі об’єктів культурної спадщини, близько 10% з яких перебувають у критичному стані та потребують заходів для збереження», – сказав мер.

Кличко додав, що ці будівлі були приватизовані з 1990 по 2000 рік, і власники «навмисно доводять до такого стану, чи пожежа, чи руйнуються, а потім вони зносять і ставлять на місці історичного будинку хмарочос, роблять бізнес-проєкт та заробляють гроші».

«Має закон бути, людина, яка має у приватній власності пам’ятку архітектури, повинна зробити всі ремонтні роботи і привести у нормальний вигляд. Якщо вона не робить цього, місто повинне мати можливість по балансовій вартості цього будинку його забрати і чи саме місто повинне зробити, чи віддати відповідальним людям», – заявив Кличко.

Втім, наразі, за його твердженням, «такого закону немає».

Читайте також: У Києві протестують проти забудови на території старовинного маєтку Барбана

12 квітня прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за статтею «самоправство» через демонтаж дореволюційного будинку Уткіна біля Центрального вокзалу в Києві. За даними активістів ГО «Мапа реновації», будинок демонтують заради апарт-комплексу.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликає правоохоронців розслідувати, хто дав дозвіл на знищення.