» Бойовики на Донбасі запустили через лінію розмежування свій безпілотник – штаб ООС

01 квітень 2023, Субота, 22:35

Бойовики на Донбасі запустили через лінію розмежування свій безпілотник – штаб ООС

7 Жовтня 2021г.


Від початку поточної доби зафіксовано одне порушення з боку підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі, вказує пресцентр операції Об’єднаних сил.

«На Луганщині зафіксовано проліт ворожого безпілотного літального апарату, ймовірно Орлан-10, з перетином лінії розмежування. Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою», – йдеться у вечірньому зведенні штабу ООС.

Підтримувані Росією угруповання «ЛДНР» в порушеннях режиму тиші звинувачують українську сторону.

Читайте також: Найкоротша історія російсько-української війни

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.