29 травень 2024, Середа, 09:21

Брали хабарі у підприємців: викрито масштабну корупційну схему в ДСНС

31 Серпня 2022г.


КИЇВ. 31 серпня. Резонанс. Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему у Державній службі з надзвичайних ситуацій. В 11 областях посадовці вимагали від підприємців хабарі за погодження дозвільної документації. Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає Резонанс.

Цитата

"СБУ ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Злочинна діяльність полягала у системному отриманні незаконної винагороди (хабарів) від підприємців за погодження дозвільної документації. Учасниками злочинної схеми є посадовці ДСНС України та керівники її регіональних підрозділів, серед яких управління у Дніпропетровській, Харківській, Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Львівській, Чернігівській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій та Запорізькій областях, а також посадовці інших держустанов, які залучили до участі приватних осіб", - ідеться у повідомленні.

Деталі

За даними СБУ, посадовці ДСНС вимагали від керівників великих торговельних центрів та компаній хабарі за прискорене погодження дозвільної документації, необхідної для ведення підприємницької діяльності.

Як зазначили, насамперед "схема" стосувалася погодження планів локалізації і ліквідації аварійних ситуацій і аварій на потенційно-небезпечних об’єктах, зокрема у великих торговельних центрах, АЗС та інших об’єктах.

"За отриманий хабар посадовці ДСНС не здійснювали фактичну перевірку пожежної безпеки в громадських місцях, частина з яких виявилася нездатною забезпечити цивільний захист громадян у момент надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час ліквідації наслідків російських обстрілів. Таким чином вони ставили під загрозу життя та здоров’я громадян України. Щомісячні "прибутки" зловмисників від організованої ними злочинної "схеми" становили понад 10 млн грн", - інформує СБУ.

Під час 50 обшуків по всій Україні викрито десятки посадовців ДСНС, які брали хабарі за фіктивне погодження дозвільних документів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд.

"За результатами цих дій здобуто додаткові докази про діяльність злочинної групи. Зокрема, відомості про інших учасників та розподіл отриманої незаконної винагороди між ними", - ідеться у повідомленні.

Слідчі Служби безпеки повідомили про підозру першим 6 особам злочинної групи за двома статтями Кримінального кодексу України:

· ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

· ч.3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Доповнення

У Запоріжжі викрито масштабну схему збагачення на перетинанні українцями лінії зіткнення. Щоденний незаконний прибуток складав 2 мільйони гривень.