06 грудень 2024, П'ятниця, 21:16

Британія й Німеччина «працюватимуть разом» для використання активів РФ на підтримку України

24 Квітня 2024г.


Велика Британія та Німеччина вітають рішення Конгресу Сполучених Штатів ухвалити військову допомогу Україні на 60 мільярдів доларів – про це йдеться в спільній заяві лідерів двох урядів Ріші Сунака та Олафа Шольці. Текст заяви оприлюднив сайт офісу британського прем’єра.

Політики заявляють, що їхня підтримка України розрахована на довгострокову перспективу, а допомога найближчим часом полягатиме в посиленні протиповітряної оборони, наданні дронів, артилерії, боєприпасів, укріпленнях і навчанні.

Згідно з текстом, Сунак і Шольц домовилися координувати та посилювати свої зусилля для спільних проєктів, в тому числі тренувань. Зокрема, йдеться про підтримку й оснащення українських гелікоптерів.

Читайте також: Швейцарія повідомила про зниження вартості заморожених активів, пов’язаних із Росією

«Ми прагнемо працювати разом і через «Групу семи», щоб чинити значний тиск на доходи Росії від енергетичних та інших секторів, посилюючи санкції, запобігаючи ухиленню від санкцій і вивчаючи шляхи, як заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України відповідно до наших відповідних правових систем та міжнародного права», – йдеться в спільній заяві.

Коментуючи зустріч із Сунаком, Шольц також заявив, що російська атака на Україну підкреслила важливість посилення європейської частини НАТО.

«Наша здатність відбивати атаки та оборонятися має завжди бути найдіною. Відтак ми посилюємо співпрацю зі Сполученим Королівством», – написав канцлер у соцмережі X (раніше Twitter).

Читайте також: Кемерон закликає до «творчого» способу використання заморожених російських активів

Європейська комісія 20 березня представила проєкт рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів, які мають забезпечити від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік на озброєння України. У пропозиції йдеться про те, що 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, слід використати на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру. Решту 10% передати до бюджету ЄС і використати їх для підвищення потужності української оборонної промисловості.

Цю ідею обговорювали лідери ЄС, чиє одностайне схвалення потрібне для її реалізації. Однак попри її широку підтримку поміж держав-членів Євросоюзу, проти виступають Австрія та Угорщина.

Близько 260 мільярдів євро активів російського центрального банку, переважно у вигляді цінних паперів і готівки, були заблоковані країнами «Групи семи», ЄС і Австралією, більш як дві третини з них заблоковані в ЄС на території Бельгії.