30 травень 2024, Четвер, 02:25

Буде паралізовано розгляд справ проти уряду та органів влади, – суддя про ліквідацію ОАСК

14 Квітня 2021г.
изображение 2021 04 14 173815

На сайті Верховної ради з'явився текст президентського законопроєкту №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва.

Про це пише Резонанс 14 квітня.

«Ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва. Утворити Київський міський окружний адміністративний суд з розташуванням у місті Києві. Територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ», - йдеться в законопроєкті.

У документі також сказано, що до початку роботи Київського міського окружного адмінсуду справи, підсудні ОАСК, територіальна юрисдикція якого поширюється на столицю, розглядає і вирішує Київський окружний адміністративний суд.

ОАСК невідкладно, протягом десяти робочих днів, повинен передати судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.

«З дня початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд невідкладно передає справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, до Київського міського окружного адміністративного суду», - йдеться в проекті закону.

Кабміну і Державній судовій адміністрації доручається вжити в межах компетенції заходу, необхідного для реалізації закону.

У свою чергу, суддя ОАСК Олександр Кармазін у соцмережі Facebook написав: "Тобто, спочатку Окружний адміністративний суд міста Києва передає справи до Київського окружного адміністративного суду, а потім, після створення КМОАС, КОАС повертає справи до КМОАС. Тобто, ще ДВІЧІ БУДЕ ЗДІЙСНЕНО ПЕРЕРОЗПОДІЛ СПРАВ МІЖ СУДДЯМИ, які зараз знаходяться у провадженні ОАСК. Ще ДВІЧІ розгляд справ почнеться з початку (це щодо доступності правосуддя, як мети законопроекту та ефективності правосуддя)."

Він також вважає, що "КОАС "ляже", кілька місяців він буде лише приймати до провадження справи ОАСК, а потім ці справи (ОАСК) кілька місяців буде приймати до провадження новостворений суд."

"По суті буде паралізовано розгляд справ проти Уряду та центральних органів влади, оскільки справи ДВІЧІ будуть перерозподілені між суддями та ще ДВІЧІ їх РОЗГЛЯД розпочнеться з ПОЧАТКУ", - акцентував Кармазін.

Наразі відомо, що з Вищої радою правосуддя консультації по новому проекту не проводилися.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram