04 грудень 2024, Середа, 02:20

«це частина права на самозахист»

19 Квітня 2024г.


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ відреагував на збиття Україною російського бомбардувальника – це «частина права України на самозахист».

«На засіданні йшлося про зусилля ЗСУ, що стосується захисту території, повітряного простору. Також йшлося про зусилля щодо знищення спроможностей і сил РФ…Ми маємо пам'ятати, що це війна агресії РФ, Україна має право на самозахист. Це також передбачає завдання ударів по легітимних військових цілях за межами України. І збиття російських літаків, які використовуються для атак по Україні, є частиною права України на самозахист», – сказав він на пресконференції за підсумками засідання Ради Україна-НАТО.

Читайте також: «Очікую оголошень щодо ППО для України найближчим часом» – Столтенберґ після засідання Ради Україна-НАТО

Вранці 19 квітня під час чергового масованого удару по України в Ставропольському краї РФ впав бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3. Про це заявив губернатор краю Володимир Владіміров. За його словами, один льотчик загинув. Через деякий час російське Міноборони додало, що літак упав у безлюдній місцевості «після виконання бойового завдання під час повернення на аеродром базування», а причиною краху стала нібито технічна несправність.

Читайте також: «Це вендета» за Дніпро – Повітряні сили заявили, що українські зенітники вперше збили Ту-22М3

Проте командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що аварія повітряного судна – робота Повітряних сил та ГУР Міноборони України.

«Вперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки знищили далекий стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б'ють по мирних українських містах», – заявив він.

Спікер ГУР Андрій Юсов в ефірі програми «Свобода Ранок» повідомив, що операція була «певним повтором» операції відомства зі знищення літака ДРЛО А-50 над територією РФ місяць тому – цього разу відстань була ще більшою, близько 300 кілометрів. За його словами, збиття стратегічного бомбардувальника може зменшити загрозу для деяких українських регіонів.