14 червень 2024, П'ятниця, 11:48

Чекаємо приїзду Януковича з конвоєм і наручниками, – Юрій Луценко

24 Квітня 2019г.
20190222173735

Радію намірам Януковича повернутися в Україну. Тут його чекає не тільки вирок за державну зраду, але й готовий обвинувальний акт за організацію розстрілів Майдану. Двічі ВР не проголосувала за продовження права заочного судочинства.

Тому чекаємо приїзду Януковича з нетерпінням, конвоєм і наручниками. Про це заявив у соцмережі Facebook Генеральний прокурор Юрій Луценко.

24 квітня 2019 року ЗМІ поширили заяву адвоката екс-президента-втікача Віктора Януковича - Віталія Сердюка, де він заявив, що його клієнт має намір повернутися в Україну після того, як Петра Порошенко піде з президентського посту.

За словами захисника, у Януковича є намір повернутися і над цим адвокати працюють вже не перший рік.

"На території Російської Федерації Янукович перебуває тимчасово і вимушено. І захист робить все, щоб відновити його права і довести, що звинувачення мали політичний, а не правовий характер", - сказав Сердюк.

Він зазначив, що після зміни влади в Києві з'являється шанс, що процес проти Януковича перестане бути політизованим.

Також адвокат додав, що захист буде відстоювати права Януковича незалежно від того, яку позицію з цього питання займе обраний президент України Володимир Зеленський.

"Готовий на другий день після інавгурації президента Зеленського особисто зустріти громадянина Януковича в Борисполі чи Жулянах і допровадити його до слідчого ізолятора", - пообіцяв у соцмережі і перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Ігор Мосійчук.

МІНА ПІД ВИРОК ЯНУКОВИЧУ ВІД ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ

"Майже 5 років тривали слідство і судовий розгляд кримінального провадження відносно колишнього президента Віктора Януковича. 24 січня 2019 року оголошено вирок, яким його засуджено за державну зраду. Перемога військової прокуратури, яка підтримувала в цій справі публічне обвинувачення! І несподівано ще до розгляду апеляцій і набрання чинності цим довгоочікуваним суспільством і світовою громадськістю вироком та же військова прокуратура чудить таке, що надає їх опонентам в процесі – захисту Януковича, багато можливостей рвати вирок в апеляції на шматки. Йдеться про вручення 25 лютого 2019 року колишньому начальнику Генерального Штабу ЗС України часів президенства Януковича Володимиру Замані підозри також у державній зраді і його арешт. Як виявляється, ці дві справи пов’язані не лише складом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України – державна зрада, але і по суті - формулюванням об’єктивної сторони злочину", - писав у блозі для Резонансу адвокат, експерт  з питань воєнної юстиції Анатолій Маркевич.