18 червень 2024, Вівторок, 18:08

У селі Черняхів на Київщині храм остаточно перейшов до парафіян ПЦУ

1 Червня 2023г.
2 11 840x630

У вівторок, 30 травня, у селі Черняхів на Київщині (Обухівський район) віряни, які біля року тому проголосували за перехід місцевої парафії під опіку Православної церкви України (ПЦУ), нарешті змогли деблокувати храм та розпочати там Богослужіння по православним канонам. Про це пише NW.

Як нагадав напередодні присутнім черняхівець Микола Лящук, громада тоді проголосувала одноголосно за перехід. Але парафіяни Української православної церкви (раніше УПЦ МП, а по рішенню Верховної Ради – РПЦвУ) не допускали вірян ПЦУ для проведення служб. Разом з тим предстоятель сільської парафії УПЦ — батюшка Міхаіл — і сам відмовлявся доєднуватися з частиною віручих до ПЦУ , і водночас наказав закрити церкву для більшої частини громади.

Але після року юридичної війни господарський та апеляційний суди, а також міська рада Кагарлика підтвердили законне право черніхівців у підпорядкуванні храму ПЦУ.

Відтак у вівторок, дотримуючись всіх юридичних тонкощів під пристальним наглядом правоохоронців черняхівці деблокували храм, провели опис майна та провели перше історичне Богослужіння.

Це, напевно, стало холодним душем і юридичним нокаутом для отця Міхаіла. Разом зі своєю сім’єю (матушкою та дітьми) та деякими іншими парафіянами УПЦ (УПЦ МП-РПЦвУ) вони підійшли до загорожі храму, вели палкі дискусії зі своїми односельцями, погрожували людям “прокляттями” та “страшними карами”, провокували міжрелігійну ворожнечу тощо. Отець Михаіл звернувся до поліції, написав заяву, але чомусь відмовився підписувати пояснення зі своїми показами. Потім до храму прибули інші священники УПЦ, під церквою розпочався молебень.

А потім розпочалося найгарячіше — молодики-віряни УПЦ проникли на територію вже храму ПЦУ та намагалися влаштувати безлад і спровокувати парафіян на силове протистояння. А у цей час батюшка Міхаіл взяв ключ, відімкнув замок у воротах та спробував теж потрапити на культову територію, віряни його не пускали. Виникла сутичка, провокаційні крики, тиск натовпу на захисників храму.

Лише завдяки миттєвому втручанню поліції та виваженій роботі поліцейських вдалося уникнути подальшої ескалації, кровопролиття. Правоохоронці буквально стали живим щитом між вірянами двох парафій і загасили конфлікт. Отець Міхаіл ще намагався опиратися, але ледь уникнув затримання за хуліганство та провокативну поведінку (через спробу проникнення священник пошкодив огорожу).

Співробітники поліції діяли професійно, виважено та максимально толерантно до всіх сторін протистояння

Згодом виникла ще одна сутичка, чергова спроба збурити людей, хтось у людей кинув сіль, провокаторів прийшлося витісняти з території святині.

https://www.youtube.com/watch?v=LJ4RwljyiY0&t=114s&ab_channel=TelegrafUA

Зазначимо, наші читачі звернули увагу, що отець Міхаіл з матушкою були на скандальних весняних акціях прихильників УПЦ МП (РПЦвУ) під Лаврою у Києві, коли чиновникам Мінкульту перешкоджали у їхній роботі з деблокування Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. При цьому черніхівський батюшка теж тиснув на Комісію міністерства культури, стоячи біля вже екс-намісника Лаври, митрополита Павла (Лебедя). На відповідних відео можна побачити, що священник теж тоді вів себе дещо нестримано.

Коли конфлікт почав згасати (після повторної спроби вчинити бійку з киданням солі та “непритомністю” одного з учасників міні-заворушення), а служба Божа у черняхівському храмі завершилась, парафіяни ПЦУ вийшли, опечатали церкву та закрили територію для сторонніх. Таким чином, вчорашній перехід храму в Черняхові під упорядкування ПЦУ не виходив за рамки правового поля. Ба більше, тепер можуть виникнути питання і претензії до парафіян УПЦ щодо законності їхніх дій…

https://www.youtube.com/watch?v=XjHotjjUqzo&ab_channel=TelegrafUA

Священник ПЦУ, отець Володимир

Примітно, про подію в потрібному УПЦ ключі доволі оперативно написали прокремлівські пропагандистські ресурси. А у соцмережах боти вже почали розганяти ґвалт та різноманітні маніпуляції зі спотвореною “картинкою”, вигідній путінським пропагандистам.

Нагадаємо, на Київщині громади почали масово переходити до ПЦУ влітку минулого року. Цей процес прискорився після воєнного вторгнення росії в Україну. До вчорашнього дня на території Кагарлицької ОТГ залишалось лише три церкви, які ще перебували у лоні УПЦ — Черняхові, Горохуватці та Кагарлику.