13 квітень 2024, Субота, 22:03

через брак боєприпасів ЗСУ на Донбасі «відходять на другу та третю лінії оборони»

18 Березня 2024г.


В українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.

«У них закінчуються боєприпаси на Донбасі і вони зараз відходять на другу та третю лінії оборони. Росіяни продовжують намагатись тиснути в західному напрямку. Їм (українцям – ред.) потрібна підтримка і вона потрібна зараз», – сказав Кірбі.

Він додав, що «час має значення», коментуючи розгляд законопроєкту про допомогу Україні в американському Конгресі. За словами представника Білого дому, адміністрація президента Джо Байдена закликає спікера Джонсона вжити кроків, щоб висунути допомогу Україні на голосування.

Читайте також: Блінкен після розмови з Кулебою заявив про необхідність швидкого схвалення допомоги США

Кірбі також вказав на те, що Сполучені Штати дбають, щоб допомога Україні не зашкодила безпеці США. Це питання «викликає занепокоєння», каже посадовець.

«Ми ще не досягли точки, коли наша власна національна безпека та наші власні операційні плани під загрозою. Але це питання, від якого не можна відвертати увагу», – додав він.

12 березня США оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 300 мільйонів доларів.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускає голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників». За даними CNN, завершити пропозицію і досягти консенсусу можуть наприкінці березня або у квітні.