Державне бюро розслідувань задокументувало групу осіб, до складу якої входили адвокат, який обліковується за Радою адвокатів міста Києва, та колишній прокурор місцевої прокуратури, які намагались одержати неправомірну вигоду у сумі 80 000 доларів США за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, шляхом вимагання такої вигоди за нібито позитивне проведення комплексної експертизи під час розслідування кримінального провадження та подальшого його закриття (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Про це повідомляє Резонанс 15 жовтня із посиланням на ДБР.
У ході досудового розслідування встановлено, що вказані особи, діючи за попередньою змовою, знаючи про відкрите у слідчому відділі одного із районних управлінь ГУ Національній поліції України в м. Києві кримінальне провадження за фактом незаконного поводження зі зброєю, будучи адвокатом та колишнім прокурором, вимагали у заявника грошові кошти у сумі 80 000 доларів США для себе, слідчих Національній поліції України, працівників експертної установи, Служби безпеки України та Офісу Генерального прокурора, за вплив на прийняття ними рішення за нібито «позитивне» проведення комплексної експертизи під час розслідування кримінального провадження та подальшого його закриття.
За відомостями з джерел наближених до судової влади Резонансу стало відомо, що заявником у справі про вимагання є АТОвець. Спочатку під час обшуку йому підкинули гранату, а потім стали ще й шантажувати, спільно з адвокатом, вимагаючи заплатити хабар.
Так, 13 жовтня 2020 року, у ході проведення комплексу слідчих (розшукових) дій під час одержання першої частини грошових коштів у сумі 20 000 доларів США одного із фігурантів кримінального провадження - адвоката Ради адвокатів міста Києва було затримано в порядку статті 208 КПК України.
Проведено невідкладний обшук в одному із районних слідчих управлінь ГУ Національній поліції України в м. Києві, а також інші першочергові слідчі та процесуальні дії.
13 жовтня 2020 року адвокату та колишньому прокурору повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
На даний час вирішується питання про обрання стосовно фігурантів кримінального провадження запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.
КОРОНАВІРУС АДВОКАТУРИ. ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?
За даними Резонансу, наразі у Раді адвокатів міста Києва обліковується майже 5 тис адвокатів.
З неофіційних джерел стало відомо, що затриманим виявився Сергій Коханчук.
Наразі його телефон не відповідає.