29 квітень 2024, Понеділок, 17:22

Члени КДКА Київської області організували корупційну схему отримання свідоцтва адвоката, – військова прокуратура (оновлено)

13 Жовтня 2018г.
33

12 жовтня 2018 року працівниками військової прокуратури Київського гарнізону спільно з оперативниками Управління захисту економіки у місті Києві та слідчими Головного управління Нацполіції в Київській області "проведено заплановану операцію, в ході розслідування одного з епізодів якої затримано громадянина П. безпосередньо після одержання значної суми неправомірної вигоди за організацію отримання свідоцтва адвоката".

Як повідомили Резонансу  у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України (ВПЦРУ), затриманий входив до складу "злочинної групи, яка займалася махінаціями для забезпечення незаконного отримання офіційних свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю".

Військову прокуратуру до процесуального керівництва у кримінальному провадженні залучили через те, що "до складу групи входили військовослужбовець і державні службовці".

Зокрема, вони організували отримання відміток у трудових книжках «претендентів на адвокатуру» про фіктивний юридичний стаж. Така відмітка є необхідною умовою для подання документів та допуску до іспиту для отримання адвокатського свідоцтва.

Під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій під контролем правоохоронців такий запис у трудовій книжці громадянина Г. було зроблено іншим членом групи, – президентом одного з благодійних фондів, за передану через посередника неправомірну вигоду у розмірі 400 доларів США.

Також установлено, що за попередньою домовленістю правопорушника з одним із працівників Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Київської області, громадянин Г. незаконно отримав від посадовця екзаменаційні білети та відповіді на них.

"В червні-вересні 2018 року зазначений член злочинної групи вимагав та 12.10.2018 року отримав від цього ж громадянина України Г. неправомірну вигоду в розмірі 2 000 доларів США, що задокументовано негласними слідчими (розшуковими) діями", - йдеться у прес-релізі ВП ЦРУ.

За вказану суму зловмисник обіцяв вплинути на одного з членів КДКА Київщини, щоб той організував видачу офіційного свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Наразі готується повідомлення про підозру затриманому у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 та ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України (Підкуп особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми). Також правоохоронці клопотатимуть про обрання судом йому запобіжного заходу у виді взяття під варту.

У Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури (КДКА) Київської області" відреагували на "провокативне наданням відомостей в ЗМІ щодо затримання працівниками поліції члена КДКА Київської області".

У своїй заяві Рада адвокатів Київської області вважає за необхідне заявити про наступне: "Одразу зауважимо, що за словами самих правоохоронців, доказів, які б підтверджували причетність члена КДКА до вчинення кримінального правопорушення не встановлено! Ця ситуація стала шокуючою новиною для Ради адвокатів Київської області та членів КДКА. Хочемо наголосити, що адвокати Київської області дуже прискіпливі і вимогливі до тих колег, яких вони обирають до складу органів адвокатського самоврядування. Ця ситуація болісна для усіх адвокатів Київської області. Натомість наша заява слугує доказом відкритості, прозорості і готовності сприяти вирішенню цієї ситуації у найкоротші строки на основі правдивих фактів, а не припущень і можливих маніпуляцій. Разом з тим, нас дивує та оперативність, з якою прес-служба Військової прокуратури почала розповсюджувати цю новину в ЗМІ (перші повідомлення почали надходити о 1 годині ночі!) з акцентом на те, що "точно установлено, що затриманий «працював» у складі злочинної групи, яка займалася махінаціями для забезпечення незаконного отримання офіційних свідоцтв про право на зайняття адвокатською діяльністю. За оперативною інформацією до складу групи входили військовослужбовець і державні службовці".

Рада адвокатів Київської області припускає, що цей випадок може бути провокацією перед прийняттям нового законодавства, що регулює роботу адвокатів. Ми сподіваємося на професіоналізм і неупердженість правоохоронних органів, що не дозволять маніпулювати собою і бути використаними у чужих не дуже чистих інтересах. На сьогодняшній день з матеріалів, що надані нам правоохоронцями, чітко вказано, що в діях члена КДКА відсутній склад злочину. І тому ми переконані, що у короткий строк з'ясується, що сталося насправді. В разі необхідності член КДКА навіть готовий написати заяву про вихід з КДКА, за власним бажанням, щоб не кидати навіть тінь на органи адвокатського самоврядування Київської області. Рада адвокатів Київської області продовжує працювати, і основними цінностями нашої команди була, є і будуть - чесність, прозорість, відкритість і принципова некорумпованість усіх членів нашої команди. Голова Ради адвокатів Київської області П.А.Бойко".

"Саме в адвокатурі Київської області все робилося для того, щоб випалити чуму корупції і стяжательства. Ми навіть провели кадрову революцію і змінили керівництво КДКА, її склад. Тому ці звинувачення для нас дуже пекучі і несправедливі. Ми реально хотіли змін і все робили для того, щоб позитивні зміни настали. Як би знали як боляче", - відкоментував у соцмережі Facebook ситуацію Петро Бойко.