28 лютий 2024, Середа, 18:17

Дані українців у безпеці: Федоров уперше прокоментував кібератаку

14 Січня 2022г.


КИЇВ. 14 січня. Резонанс. Віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров запевнив українців, що їхні особисті дані в безпеці, а додаток “Дія” працював і працює стабільно. Про це голова Мінцифри повідомив у своєму Telegram-каналі, пише Резонанс.

Цитата:

“Деякі державні сайти атаковані. Частина відключена адміністраторами з метою локалізації та кіберрозслідування. Більшість сайтів вже відновлено. Дані українців у безпеці, оскільки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів”, — написав Федоров.

Деталі

За його словами, додаток “Дія” працював та працює стабільно.

Міністр повідомив, що фахівці Мінцифри включені у допомогу СБУ, кіберполіції та Держспецзв’язку.

Контекст

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші.

Не працювали сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблоковано, однак станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. Сайт "Дії" також "лежав".

Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. При цьому в мережі шириться начебто заява самих хакерів, у якій стверджується, що “усі ваші особисті дані були завантажені у загальну мережу”.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося, інші сайти відновлять роботу найближчим часом, вказують у СБУ та Мінцифрі.

Зараз Держспецзв'язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту.