13 квітень 2024, Субота, 13:10

ДБР долучили до розслідування топ-корупції в Укравтодорі

4 Січня 2021г.
F5c11ad4 B0c7 45b0 9d2e D98c5f2b4b16

ДБР у порядку міжнародного співробітництва підготовлено та направлено до компетентного органу Республіки Польща письмове повідомлення про підозру для вручення колишньому виконувачу обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України. Він підозрюється в умисному невиконанні службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, рішення та постанови суду, що набрали законної сили, та перешкоджанні їх виконанню (ч. 3 ст. 382 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 4 січня з посиланням на Державне бюро розслідувань.

За даними ДБР, посадова особа упродовж 2017-2019 років умисно не виконувала рішення місцевого та Верховного судів України про поновлення на посаді начальника Служби автомобільних доріг в одній з областей України та активно перешкоджала виконанню вказаних рішень.

Через це на Держагентство автомобільних доріг накладено штрафи та попереджено вказаного посадовця про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень.

3 вересня 2019 року виконавче провадження було завершено та направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів, - поінформували в Бюро. - Вже 30 вересня 2019 року посадовець припинив повноваження за власним бажанням, залишив межі України та повернувся до Республіки Польща, на території якої був затриманий за вчинення низки тяжких корупційних кримінальних правопорушень.

У ДБР зазначили, що оперативний супровід вказаного провадження здійснює Головне оперативне управління Держбюро розслідувань, процесуальне керівництво — Офіс Генерального прокурора.

ЕКСГЛАВУ “УКРАВТОДОРУ” ЗАТРИМАЛИ ПІД ЧАС СПЕЦОПЕРАЦІЇ САП, НАБУ, ЦБА ТА ПОЛЬСЬКОЇ ПРОКУРАТУРИ

Як повідомляв Офіс Генпрокурора, 20 липня 2020 року на території Республіки Польща спільною слідчою групою України та Республіки Польща затримано колишнього високопосадовця, який у період з жовтня 2016 до жовтня 2019 років обіймав посаду виконувача обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор).

Керівником слідчої групи від України – прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора затриманому погоджено повідомлення про підозру у тому, що він на території України, діючи за попередньою змовою групою осіб, висловив ряд прохань в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).

Крім того, колишньому керівнику Укравтодору буде повідомлено про підозру у межах слідчої групи згідно з вимогами КК Республіки Польща за вчинення дій щодо отримання неправомірної вигоди та її легалізації на території Республіки Польща.

За даними слідства, ексвисокопосадовець, використовуючи своє службове становище в Україні, вимагав в учасників тендерних процедур Укравтодору неправомірну вигоду за надання переваг та в подальшому використання своїх повноважень в інтересах компаній, які брали участь у публічних закупівлях щодо будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг державного значення.

При цьому сам факт отримання неправомірної вигоди відбувався на території Республіки Польща. Для маскування злочинів та незаконного походження коштів вживались максимальні заходи: неправомірна вигода надавалась шляхом створення на території Республіки Польща компаній та поповнення їх статутного капіталу коштами учасників тендерів. Керівниками новостворених компаній виступали близькі та підконтрольні колишньому керівнику Укравтодору особи.

В окремих випадках учасники тендерних процедур Укравтодору повинні були викуповувати створені компанії в підконтрольних в.о. голови Укравтодору осіб за суми, які у сотні разів перевищували розмір їх статутного капіталу.

За наслідками скоординованих заходів спільної слідчої групи, здобуто докази корупційних дій громадян України, Республіки Польща та третіх країн. 20 липня 2020 року на території Республіки Польща та України одночасно розпочато понад 55 обшуків.

Наразі в Україні, за дорученням польської сторони, здійснюється повідомлення про підозру за відповідними статтями КК Республіки Польща ряду осіб в участі у злочинній групі, висловленні вимог та отриманні неправомірної вигоди. Вже повідомлено про підозру громадянину третьої країни – в наданні неправомірної вигоди.

Водночас, на території Республіки Польща, крім колишнього керівника Укравтодору, затримано ще двох осіб, які брали участь у злочинній схемі.

Досудове розслідування здійснюється спільною слідчою групою, до якої увійшли прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро України, від Республіки Польща – працівники Окружної прокуратури міста Варшави та Центрального антикорупційного Бюро. Координація дій обох сторін відбувалась за участі Євроюсту.

Триває робота спільної слідчої групи, досліджуються інші можливі епізоди злочинної діяльності на території України, Республіки Польща та інших країн.

У СПРАВІ НОВАКА З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ВАЖЛИВИЙ СВІДОК – ГЕНПРОКУРОР ПОЛЬЩІ

69728f35-7d00-424b-9365-befc0d285422

Як повідомляв Резонанс, торік 22 липня суд Варшави заарештував Новака на 3 місяці за підозрою в корупційних діях на посаді глави Укравтодору. Його затримання було наслідком співпраці українcького НАБУ та польського Центрального антикорупційного бюро (CBA), а також органів прокуратури обох країн. Крім Новака, у корупційній справі підозру, в межах роботи спільної слідчої групи, вручено ще п’ятьом особам, зокрема, двом громадянам Польщі; іноземцю, представнику однієї з компаній-учасниць тендерів Укравтодору; ексрадниці в.о. голови Укравтодору, громадянці України.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.