30 травень 2024, Четвер, 03:57

ДБР повідомило перші підозри у справі вибухів військових складів у Сватовому

12 Лютого 2021г.
1 400x250 7bc

Одним із пріоритетних напрямів роботи для Державного бюро розслідувань є розкриття причин втрати військової техніки під час вибухів складів у місті Сватовому.

Про це повідомляє Резонанс 12 лютого із посиланням на ДБР.

Керівництво ДБР тримає на контролі вказані кримінальні провадження, а також тісно співпрацює з тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України з розслідування вибухів на складах боєприпасів.

Нагадаємо, 29 жовтня 2015 року у м. Сватове Луганської області виникла пожежа на польових складах сил АТО, де зберігалося близько 3 тис. тонн боєприпасів.

Внаслідок вибухів боєприпасів загинули 3 військовослужбовців та 1 цивільна людина, була знищена техніка, а також проводилася евакуація місцевих жителів.

8 та 10 лютого 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом військовослужбовцям Збройних Сил України за невжиття заходів зі збереження ввіреного їм військового майна.

Як повідомили в Офісі Генпрокурора, військовослужбовці підозрюються у порушенні керівних документів та розташуванні підпорядкованих їм підрозділів у безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектору «А» у м. Сватове. Також вони не забезпечили належного розміщення кожної одиниці бойової та іншої техніки на нормативно-встановлених відстанях одна від одної та не провели передбачених інженерних робіт по облаштуванню капонірів, окопів для безпечного збереження озброєння та захисту від ураження. Внаслідок цього стало можливим знищення ввіреної їм військової техніки під час пожежі на території об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння у м. Сватове, що призвело до детонації боєприпасів. Державі заподіяно понад 18 млн грн майнової шкоди.

Таким чином, особи підозрюються у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 КК України).

У разі доведення вини їм загрожує позбавлення волі на строк до 7 років.

Досудове розслідування триває.

Слідчими ДБР вживаються вичерпні заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до настання негативних наслідків пов'язаних з втратами військового майна при вибухах на польовому складі у місті Сватовому.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – Головне оперативне управління Державного бюро розслідувань.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram