12 квітень 2024, П'ятниця, 13:22

ДБР повідомило про підозру Тупицькому

19 Січня 2021г.
48981c3 E4943040 2a93 47c5 9e23 96a7ebb62b51 W1200 R1

Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в.о. Генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його Голови, у вчиненні кримінальних правопорушень проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

Про це повідомляє ДБР, передає Резонанс 19 січня.

"Нехтуючи вимогами Конституції України та положеннями Кримінального процесуального кодексу України, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні у якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати установленню істини у кримінальному провадженні, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого", - йдеться у повідомлені.

Більше того, Голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його Голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для Голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні.

Нагадаємо, на підставі ч. 3 ст. 154 КПК України в. о. Генерального прокурора було подано Президенту України клопотання про відсторонення судді Конституційного Суду України та його Голови від займаної посади.

"Враховуючи суспільний резонанс щодо кримінального провадження у якому судді Конституційного Суду України та його Голові повідомлено про підозру, інформуємо, що слідчими Державного бюро розслідувань з суворим дотриманням вимог чинного законодавства України вживаються вичерпні заходи для забезпечення виконання Указу Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020, згідно з яким останній протягом двох місяців не має права виконувати повноваження судді Конституційного Суду та його Голови та перебувати в приміщенні даного суду. Іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади судді КСУ й одночасно його Голови, неможливо запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні – співробітників КСУ, перешкоджання наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо" - резюмували у ДБР.

Як нагадує Резонанс, Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького підозрюють у підкупі свідка та введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка

25 грудня представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський розповів на брифінгу, що глава КСУ викликаний в офіс генерального прокурора на 28 грудня для вручення підозри щодо записів, на яких обговорюється перешкоджання розслідуванню і діяльності суду.

29 грудня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного суду строком на два місяці.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram

КСУ: ГЛУХИЙ КУТ ЧИ ГЛУХА ОБОРОНА