12 квітень 2024, П'ятниця, 20:52

ДБР викрило працівника НАБУ у шахрайстві

27 Січня 2021г.
F09b3hayuktd

За результатами проведеного слідчими Державного бюро розслідувань досудового розслідування у кримінальному провадженні повідомлено про підозру колишньому начальнику відділу детективів Національного антикорупційного бюро України.

Про це повідомляє ДБР, передає Резонанс 27 січня.

Посадовець підозрюється у:

- шахрайстві, тобто заволодінні чужим майном шляхом обману (ч. 1 ст. 190 КК України);

- підбурюванні до складання та видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України);

- використанні завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 4 ст. 358 КК України).

Так, слідство встановило, що посадовець НАБУ підбурив лікаря однієї із лікарень до складання та видачі завідомо неправдивого листка непрацездатності. Згодом цей документ використали для отримання страхових виплат за період тимчасової непрацездатності шляхом ведення в оману керівництва та комісії із соціального страхування Національного бюро.

Слідчі ДБР встановили, що посадовець Бюро у період нібито травмування в Полтавській області, де він звернувся до лікарні та згодом продовжив «лікарняний», насправді перебував у місті Києві.

"Під час проведення виїмки документів у вказаному закладі охорони здоров’я було отримано інформацію щодо відсутності медичної документації стосовно проходження лікування посадовця, а корінець листка непрацездатності не містить особистого підпису працівника НАБУ" - зазначили у ДБР.

Таким чином, посадовець шахрайським шляхом заволодів матеріальною допомогою на загальну суму понад 30 000 гривень.

Одночасно, слідчі повідомили про підозру вищезазначеному лікарю у службовому підробленні, тобто складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудове розслідування триває. У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю.

Як заявив у своему Telegram-каналі журналіст Юрій Бойко: "Керівник відділу НАБУ, якому ДБР повідомило про підозру за фальшивий лікарняний, – це той самий Володимир Геннадійович Новіков, який побив адвоката й жрав чужі горішки під час обшуку".

Як писав Резонанс, Володимир Новіков просить суд поновити його на посаді у НАБУ, а також визнати протиправним та скасувати розпорядження про його звільнення з Бюро, датоване груднем 2020 року, за підписом А.Ситника.

Новіков просить визнати протиправним та скасувати наказ в частині прийнятого рішення щодо затвердження висновку результатів оцінювання його службової діяльності.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram