12 квітень 2024, П'ятниця, 12:18

ДБР завершило розслідування незаконної рубки лісів Житомирщини на майже 6 млн грн збитків

5 Лютого 2021г.
002 1 2

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування відносно учасників двох злочинних груп, які здійснювали незаконну рубку державних лісових ресурсів на території Покровського та Юрівського лісництв ДП«Олевське лісове господарство» у Житомирській області.

Про це повідомляє Резонанс 5 лютого із посиланням на ДБР.

Встановлено, що керівник вказаного держпідприємства, з метою проведення незаконних рубок створив та очолив дві організовані групи. До їх складу у різний період увійшло 25 осіб з-поміж:

- посадовців державної лісової охорони лісового господарства;

- посадовців спеціалізованого лісозахисного підприємства;

- фізичних осіб-підприємців.

Для цього, під час відведення насаджень для санітарної рубки до офіційних документів вносились занижені дані щодо кількості та якості дерев, які відводились в рубку.

Надалі необліковані дерева вирубали та використовували на власний розсуд.

В тому числі незаконні порубки здійснювались й на об’єктах природно-заповідного фонду.

Тільки протягом липня-вересня 2019 року внаслідок порубок понад 680 дерев та заниження виходу ділової деревини на 732 кубічних метри заподіяно шкоду на суму понад 5,7 мільйона гривень.

Особи підозрюються у незаконній порубці лісу, підробленні документів, перевищенні влади та службовому підробленні (ст. 246, 358, 365, 366 КК України за різними видами співучасті).

У разі доведення вини підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво – Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – СБУ.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram