09 травень 2024, Четвер, 01:38

Законопроєкт “Про адміністративну процедуру” врегульовує відносини держави з фізичними та юридичними особами, – Малюська

13 Травня 2020г.
96770331 943486919427227 2863473546854662144 N

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про адміністративну процедуру», розроблений Міністерством юстиції. Законопроєкт має стати рамковим нормативно-правовим актом, що запровадить якісно новий рівень законодавчої регламентації процедур управлінської діяльності державних органів та захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у відносинах із державою.

Про це повідомляє Резонанс 13 травня із посиланням на Міністерство юстиції.

«У адміністративному законодавстві України саме процедурна частина є найменш розвиненою, тому прийняття цього проєкту Закону дозволить вперше на законодавчому рівні врегулювати всю сукупність багатоманітних відносин між чиновниками та простими громадянами і бізнесом», - зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

Одне із ключових місць у комплексному розумінні суті адміністративної процедури посідають принципи, за якими вона здійснюється - верховенства права, рівності перед законом, обґрунтованості та визначеності, неупередженості адміністративного органу тощо. Ці принципи були наповнені конкретними правовими механізмами та зведені в єдиний закон, спростивши таким чином сприйняття правил гри для всіх учасників адміністративної процедури.

Також проєктом Закону запропоновано визначити суб’єктний склад адміністративного провадження, правовий статус адміністративного органу, склад та правовий статус учасників адміністративного провадження та осіб, які сприяють розгляду адміністративної справи.

«Однією з новацій стало врегулювання питання реалізації механізму публічного правонаступництва внаслідок припинення первісного адміністративного органу або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції», - поінформував Міністр.

Крім того, законопроєкт регламентує порядок подання та реєстрації заяви, форми заяви та вимог до її змісту, обов’язки адміністративного органу, порядок залучення до участі в адміністративному провадженні адресата та заінтересованих осіб тощо. У проєкті Закону визначаються питання щодо прийняття рішення у справі, форми адміністративного акта, змісту адміністративного акта, набрання чинності адміністративним актом, порядку доведення до відома адміністративного акта, умови нікчемності адміністративного акта, визначається порядок відкликання або визнання акта недійсним, встановлюється можливість перегляду адміністративного акта за нововиявленими обставинами тощо. В окремий розділ виділено адміністративне оскарження. Суб’єктом розгляду скарги, відповідно до законопроєкту, є адміністративний орган вищого рівня, а також може бути комісія, утворена адміністративним органом для розгляду скарг. Також встановлюються порядок виконання адміністративного акта, порядок обчислення строків в адміністративному провадженні та строки вирішення (перегляду) справи.

«Цей законопроєкт – це єдині чіткі та зрозумілі правила дій при прийнятті рішення органу влади про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб», - підсумував очільник Мін’юс