13 червень 2024, Четвер, 09:32

Депутата від ОПЗЖ та банкіра затримали за схеми втечі призовників за кордон – СБУ

26 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 26 жовтня. Резонанс. Служба безпеки України повідомила, що затримала депутата ОПЗЖ та керівника філії столичного банку, які пропонували призовникам втікати за кордон, пише Резонанс.

Як стало відомо Резонанс з власних джерел у правоохоронних органах, йдеться про депутата від забороненої в Україні проросійської партії “Опозиційна платформа – за життя” А. І. Бабича, а банкір у Києві - директор відділення Правекс Банку Юрій Кузьменко.

Цитата

"Служба безпеки заблокувала нові канали нелегального виїзду за кордон українських громадян призовного віку. В результаті слідчо-оперативних дій у Києві та Луцьку затримано двох організаторів нелегальних трафіків", - повідомили у СБУ.

"Одним із них виявився депутат Чернігівської районної ради від забороненої партії ОПЗЖ", - додали у спецслужбі.

Деталі

За повідомленням СБУ, депутат "пропонував потенційним призовникам незаконно виїжджати за межі України під виглядом багатодітних батьків". "Для цього за гроші обіцяв надати фальшиві свідоцтва про народження дітей і забезпечити безперешкодний "супровід" через пропускні пункти", - вказали у спецслужбі.

Вартість таких "послуг", за повідомленням, становила від 3 тис. дол. Для реалізації схеми, як зазначається, зловмисник залучив свого знайомого з Волині як посередника для передачі грошей.

Інший канал нелегальної міграції ліквідовано у Києві. "Директор відділення одного зі столичних банків за 16 тис. дол. "гарантував" ухилянтам допомогу в нелегальному перетині держкордону через підроблені документи про непридатність до військової служби", - повідомили у СБУ.

Усім затриманим повідомлено про підозру.

Доповнення

Лише станом на середину серпня на кордоні спіймали понад 700 чоловіків з підробленими довідками про непридатність до служби.