12 квітень 2024, П'ятниця, 20:38

За готування до держзради засуджено військовослужбовця ВМС ЗСУ

24 Грудня 2020г.
132392966 3682296295186714 4723984467347019086 N

За процесуального керівництва Військової прокуратури Одеського гарнізону, Приморський районний суд м. Одеси 22 грудня ухвалив обвинувальний вирок військовослужбовцю Військово-Морських Сил Збройних Сил України за готування до державної зради (ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 24 грудня із посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Вказаного військовослужбовця визнано виниим у готуванні до державної зради у формі шпигунства та надання представникам іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

При цьому, врахувавши, що військовослужбовець сприяв слідству та надав важливу інформацію, яка використовується для подальшого документування злочинної діяльності ФСБ РФ проти України, суд звільнив його від кримінальної відповідальності.

За даними слідства, вказаного громадянина України було завербовано представниками російських спецслужб, під час його перебування на тимчасово окупованій території АР Крим у сімейних справах. Шантажем та психологічним тиском російській спецслужбовці примусили його погодитися на конфіденційне співробітництво.

Основним його завданням було збір інформації військового характеру та щодо суспільно-політичної обстановки в південному регіоні України.

Під час спроби виконати отримане завдання агент російської спецслужби був викритий правоохоронцями та добровільно повідомив про всі обставини свого вербування.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснювали слідчі УСБУ в Одеській області.

За даними Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, цього року до суду направлено три кримінальних провадження, розпочаті за ознаками ст. 111 Кримінального кодексу України про державну зраду.

Наразі триває розслідування ще трьох кримінальних справ указаної категорії, ще 60 кримінальних проваджень - зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram